10 квітня - Міжнародний день руху опору
Міжнародний день руху опору відзначається щорічно 10 квітня і присвячений всім, хто протидіяв фашистам під час Другої світової війни на теренах, окупованих військами Третього рейху.

Рух опору було організовано за участю жителів окупованих територій, що протистояли німецьким військам, і відрізнялося різноманіттям форм боротьби проти окупантів.
Найпоширенішими були: антифашистська агітація і пропаганда, видання підпільної літератури, страйки, диверсії і саботаж на транспорті та на підприємствах, що випускали продукцію для окупантів, збройні напади для знищення зрадників і представників окупаційної адміністрації, збір розвідувальних даних для армій антифашистської коаліції, партизанська війна. Вищою формою руху опору було всенародне збройне повстання.
Найбільшого розмаху рух опору придбало на території Радянського Союзу, в Італії, Польщі, Франції, Югославії, Болгарії та низці інших країн.
У деяких країнах (Югославія, Польща, Чехословаччина, Франція, Бельгія, Італія, Греція, Албанія, В'єтнам, Філіппіни) рух опору переросло в національно-визвольну війну проти фашистських загарбників. В Югославії та Албанії національно-визвольна війна проти окупантів злилася з громадянською війною проти внутрішньої реакції, що виступала проти визвольної боротьби своїх народів. У Нідерландах, Данії, Норвегії провідними формами руху були страйковий рух і антифашистські демонстрації. У Німеччині основним методом стала законспірована діяльність підпільних антифашистських груп по залученню населення до боротьби проти фашизму, розповсюдження агітаційних матеріалів, надання допомоги викраденим до Німеччини іноземним робітником і військовополоненим і т. п.
У кожній окремій країні рух опору було глибоко національним за своїм характером, але, в той же час, це була інтернаціональна рух, т. к. мало загальну для всіх борються народів мета — розгром сил фашизму, звільнення від загарбників територій окупованих країн.
Дії учасників руху в різних країнах істотно сприяли перемозі антигітлерівської коаліції і наблизили закінчення війни.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.