Цікаві факти про сало
Варто відзначити, що сало дуже корисне для організму.

Ця стаття познайомить вас з цікавими фактами про сало.
1. В наш час багато людей веде малорухливий спосіб життя і через це страждають зайвою вагою. Для того щоб не поправлятися, необхідно щодня вживати 50 грам сала.
2. У сала є багато назв: «шкварками» називають смажені шматочки сала невеликих розмірів. «Смалець» — топлене сало і він широко використовується в кулінарії. «Шпик» — підшкірне сало свині, яке піддавалося обробці (солінню чи копченню). Грудинкою прийнято називати сало, в якому є прожилки м’яса або ще це називається «бекон».
3. Найчастіше вживають сало з часником, перцем і сіллю. Таким складом необхідно натирати сало. Найцікавіше, що переборщити просто неможливо: сало вбере в себе не більше, ніж треба.
4. Сало має калорійність від 720 до 902 ккал на 100 грам. При цьому абсолютно не містить вуглеводів. Вживати сало просто необхідно людям, які займаються важкою фізичною працею і людям, які проживають в холодних північних краях.
5. Існує версія, що сало до нас прийшло з Італії. Саме там раніше використовували свинячий жир, як їжу для рабів. Такий варіант був найдешевшим і до того — ж він давав силу людям, які добу безперервно проводили за роботою в камнеломнях.
6. У салі є незамінні жирні кислоти, іменовані вітаміном F. Це лінолева та ліноленова, пальмітинова і олеїнова. Крім цього воно також містить такі жиророзчинні вітаміни, як А, Д, Е, каротин. Вчені відзначають, що біологічна активність свинячого сала в 5 разів вище, ніж у того ж вершкового масла.
Як же правильно вибрати сало?
Старе сало має сірий або ж жовтий відтінок. Свіже ж сало повинно бути блідо-рожеве або біле. Зверніть увагу на запах: він повинен віддавати солодкуватим ароматом. Якщо воно трохи пахне димом — ще краще, так як це означає, що порося смолили. На товщину сала зверніть особливу увагу: гарне сало має товщину не більше 2,5 — 3,5 сантиметра. Чимало важливим елементом гарного сала є шкурка: вона повинна бути жовтуватого відтінку, без щетини.
Коли ви підете купувати сало, візьміть з собою сірники. При виборі проткніть сало сірником: якщо ж дерево без проблем увійшло в продукт, значить, сало свіже та його сміливо можна купувати.
І наостанок — ділову пораду: помацайте сало на дотик. Його поверхня в жодному разі не повинна бути ні липкою, ні слизькою.
Якщо ж ви випробували всі методи і не виявили ніяких недоліків — сміливо купуйте і їжте на здоров’я!
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.