12 січня - День викрадень
У цей день згадують про те, як в епоху Купали Велес викрав Діву — Додола, дружину Перуна.
Під час весілля Перуна і Діви Велес був знехтуваний Дівой і скинений з неба. Однак, потім він, бог любовної пристрасті, зумів спокусити богиню грози, дочку Дия. Від їх зв'язку народився весняний бог Ярило.
Також в День викрадень згадують про те, як в епоху Лади Кощій викрав у Даждьбога ( Бога літа і щастя ) його дружину Марену. Від зв'язку Кощея і Марени народилася потім Снігова Цариця, а також багато демоніци.
Даждьбог ж вирушив на пошуки своєї дружини. Він буде її шукати всю зиму, і тому морози будуть ставати все сильніше, а хуртовини заметуть все навколо.
У цей день кресеня шанували священний камінь Алатир (або два камені Бога і Божих : камені Велеса і Ясуні — Бурі Яги).
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.