Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 02:16:13

"Зелене намисто Полісся" - крок в розвитку зеленого туризму

27.11.2014   08:09Агенцiя

26 листопада в дискусійному клубі «Експертна думка» відбулась прес-конференція присвячена презентації проекту "Зелене намисто Полісся".

Проект «Зелене намисто Полісся» створений для активізації громадської активності, максимального залучення та об’єднання жителів Чернігівського району (на прикладі с. Клочков) для розвитку «Зеленого туризму».

В рамках проекту відбулися ряд зустрічей з представниками місцевих органів влади, місцевого бізнесу, небайдужими громадянами сіл Клочків, Черниш та смт. Седнів. Обговорювались питання реалізації проекту та перспективи розвитку еко-туризму в регіоні. Стимулювання розвитку велотуризму.

Для реалізації даного проекту ми намагаємось поєднати 3 складові: громадськість, владу і бізнес.
Громадські діячі допомагають суспільству генеруючи корисні ідеї, надають поради і методичні рекомендації. Місцева влада організовує сприяння, юридичне забезпечення і стабілізує всі складові проекту. Місцевий бізнес, як приватні підприємці так і середній бізнес створюють прибуток, стимулюючи розвиток території.

Наша мрія, щоб усі люди з палаючими очима і чиновники і громадські діячі і підприємці діяли більш ефективно і злагоджено заради єдиної мети – вільної, процвітаючої України.

В рамках проекту був розроблений і ознакований велосипедний маршрут «Таємниці Седніва». Ознакування та опис маршруту робив магазин «Адреналін» у відповідності з європейськими нормами.

З 27 по 28 листопада відбудеться відкритий велопохід «Зелене намисто Полісся».

В грудні в рамках проекту планується провести семінар на тему: «Як организувати «Зелений туризм» у селі» для місцевих підприємців, представників ГО та інш.


Короткий опис маршруту:
Мальовничий маршрут середньої складності. Пролягає по другорядним асфальтним та ґрунтовим дорогам до історичного містечка Седнів. Може бути як одноденним, дводенним так і складовою частиною багатоденної подорожі. По маршруту є місця для ночівлі у «Велосадибах» а також можна робити наметовий табір.
• Місцезнаходження – Україна, Чернігівська область, Чернігівський район.
• Нитка маршруту: Чернігів – с. Товстоліс – с. Терехівка – с. Черниш – с. Клочков – смт. Седнів
• Початок/кінець маршруту: м. Чернігів/ смт. Седнів
• Протяжність маршруту: 30 км
• Набір висоти: 188 м
• Дорожнє покриття: асфальт – 19 км., грунт – 11 км
• Небезпечні ділянки: Треба бути уважним при перетені автошляхів а також під час руху по автотрасі.
• Оптимальний сезон: цілий рік
• Туристичні об’єкти: пам’ятник солдатам біля с. Терехівка, мальовничі береги р.Снов, архітектура м. Седнів (Воскресенська церква (17 ст.), Георгіївська церква (18 ст.), садиба Лизогуба (19 ст), Кам’яниця Лизогуба (17 ст.), Альтанка Глібова, сучасна школа по проекту архітектора В. Жигінаса (21 ст.)).

Маршрут № 9404 “Таємниці Седніва” повністю промаркований на місцевості. Це поки що найдовший маршрут, що починається з околиць Чернігова та закінчується в м.Седнів. Маршрут промаркован в обидві сторони, тобто можна користуватись марками не тільки в напрямку Чернігів – Седнів, а й в зворотньому. На місцевості ви зможете зустріти наступні види маркування:
1. Напрямок руху. На такому знаку вказано номер маршруту (за класифікатором), напрямок руху (стрілка позначає напрямок найближчого повороту), додаткова інформація (QR-код для зчитування мобільними пристроями).
2. Вказівний знак. Вказує напрямок руху та відстань до найзнаковіших об’єктів (міста, села, музею тощо), номер маршруту (за класифікатором), напрямок руху (стрілка позначає напрямок найближчого повороту), додаткова інформація (QR-код для зчитування мобільними пристроями).
3. Підтвердження маршруту. Зазвичай маркування нанесене фарбою та означає те, що ви знаходитесь на веломаршруті. На цій позначці не вказано номер маршруту та додаткова інформація.
4 Для полегшення орієнтування на місцевості рекомендується заздалегідь подивитись інформацію про маршрут, основні напрямки, роздрукувати карту з маршрутом. по можливості підготувати GPS або мобільний пристрій. Запишіть в телефон номери садиб та рятувальних служб.

Кириченко Владислав, керівник велопоходу. Автор путівника «Путівник по Шевченківськіх містах. Маршрути з актівнімі відамі пересування »

Тестовий виїзд по маркерованому маршрту «Чернігів – с. Товстоліс – с. Терехівка – с. Черниш – с. Клочков – смт. Седнів». Керівник виїзду.

Під час прес-конференції Геннадій Добровінський провів анкетування присутніх.
Питання, що були підняті:
1. На скільки відсотків використовується потенціал «Зеленого туризму» на Чернігівщині?
2. Як ви вважаєте, чому такий відсоток?
3. На який рівень розвитку можна вийти в наступні рік, два?
4. Що треба зробити в першу чергу для розвитку «Зеленого туризму» на Чернігвщині?
Голова ГО «Простір злагоди» підбив підсумки пресс-конференції

Організатор проекту: ГО «Простір злагоди»
Сприяння у реалізації проекту: Національниq фонд підтримки демократії (NED)
Партнери проекту: велоспільнота «Лайба», магазин «Адреналін», рекламна агенція «PrimeMedia».

Інформацію про проект, офіційні сторінки і сайти:
ГО «Простір злагоди»:
Сайт: pz.org.ua
Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/PROSTIR.ZLAGODY.NGO/
Велоспільнота «Лайба»:
Сайт: layba.eu
Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/layba/
Магазин «Адреналін»:
Сайт: adrenalin.cn.ua

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 16:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 17 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Як надавати правову допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства навчались у Чернігові

Як надавати правову допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства навчались у Чернігові 15:00

Для того, щоб надати практичні поради як спілкуватись з особою постраждалою від домашнього насильства та забезпечити належний правовий супровід, Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини було проведено навчальний захід для працівників системи безоплатної правової допомоги Чернігівщини

Дорожня пригода без потерпілих – нетверезого водія зупинив відбійник

Дорожня пригода без потерпілих – нетверезого водія зупинив відбійник 13:25

Сьогодні близько другої ночі один з екіпажів патрульної поліції отримав інформацію, що на 129 кілометрі автодороги “Київ-Чернігів-Нові Яриловичі” сталася дорожньо-транспортна пригода – автомобіль Mazda здійснив наїзд на металевий відбійник.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб 13:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 червня в області першою та другою дозою щеплено 47 982 людини.

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну 11:53

Громадянина Німеччини та його дружину - громадянку Російської Федерації, які в порушення чинного законодавства України відвідували територію окупованого Криму через закритий Урядом України автомобільний ППр «Керч», виявили прикордонники Чернігівського загону.