22 жовтня - Міжнародний день заїкуватих людей
22 жовтня в світі відзначається Міжнародний день заїкуватих людей (International Stuttering Awareness Day).
Ідея цього свята народилася за підтримки Міжнародної асоціації заїкуватих людей (International Stuttering Association, ISA), заснованої в 1995 році і позиціонує себе як «рупор всіх заїкуватих людей на міжнародному рівні».
Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб, заїканням називається порушення мови, яке характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів і слів, а також частими зупинками або нерішучістю в промові, розривають її ритмічне протягом.
Вітчизняна логопедична література трактує термін «заїкання» так: «порушення темпо-ритмічної організації мовлення, обумовлене судорожним станом м'язів мовного апарату». Найчастіше заїкання пов'язане з логофобии (вербофобіей) — боязню говорити, що є наслідком або причиною заїкання.
Організація Всесвітнього дня заїкуватих людей — це тільки один з наймасштабніших проектів ISA. У числі інших проектів, покликаних привернути увагу громадськості до проблем заїкуватих людей, — випуск інформаційного бюлетеня два рази на рік, ведення спеціального web-сайту, пошук коштів для стипендій заїкуватих людей.
До речі, багатьом людям такий дефект мови, як заїкуватість, не завадив стати відомими і реалізувати себе в тих сферах, де потрібне вміння красиво говорити. Серед них — кінорежисери, актори, барди, оратори, політики, поети, полководці, священнослужителі, телеведучі та інші представники публічних професій.
Заїкання страждали, наприклад, Демосфен, Уїнстон Черчілль, Мерилін Монро, Ісаак Ньютон, а з нині живих — Брюс Вілліс, Артемій Троїцький та інші відомі люди.
Останні новини Чернігівщини
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.