Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 14:01:16

Яке місце найхолодніше у Всесвіті?

10.08.2014   15:37Агенцiя

Астрономи нещодавно встановили, що Туманність Бумеранга, виявлена в сузір'ї Центавра в 2003 році, має вкрай низьку температуру серед надхолодних космічних об'єктів, передає CyberSecurity.

Досить молодий об'єкт, який претендує на звання найхолоднішого, розташований від Землі на відстані 5000 світлових років. У його центрі, можливо, є кілька невеликих зірок, що вмирають, які, за припущенням учених, можуть бути джерелом світності цього майже невидимого об'єкта.

Згідно з показниками субміліметрового телескопа ALMA, встановленого в пустелі Атакама Південної Америки, температура туманності становить всього 1 градус за шкалою Кельвіна або -272,15°С, що на один градус вище абсолютного нуля. Це ― мінімально можлива температура, за якої замерзає водень ― найлегший хімічний елемент.

Поки що фахівці не можуть пояснити зв'язок між вкрай низькою температурою об'єкта та його оптичним світінням, ґрунтуючись на сучасних наукових знаннях. Але припускається, що залишкове випромінювання Бумеранга на мікрохвильовому фоні Всесвіту пов’язане з Великим вибухом, що стався 13,7 млрд років тому.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини