Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 00:07:10

Спека дошкуляє? Бережіть здоров’я

18.07.2014   07:31Агенцiя

З настанням спекотної погоди багато людей скаржаться на погіршення самопочуття. Частіше загострюються хронічні захворювання, такі як гіпертонічна хвороба, стенокардія, церебро-васкулярна хвороба, напади ниркової кольки і таке інше.

Серед важких станів, спричинених спекою, - сонячний та тепловий удари.

Сонячний удар спричиняється тривалою дією прямих сонячних променів на ділянку голови.

Тепловий удар - це стан, який виникає в результаті дії зовнішніх теплових факторів або при порушенні тепловіддачі (часто спостерігається у немовлят як наслідок надмірного закутування).

Основними ознаками теплового та сонячного ударів є: головний біль, запаморочення, нудота, блювання, прискорене дихання та серцебиття, підвищене потовиділення, почервоніння шкіри обличчя та шиї, іноді – носова кровотеча, у важких випадках – втрата свідомості, судоми.

Перша допомога при тепловому чи сонячному ударі

Потерпілого необхідно негайно перенести із зони перегрівання у тінь, прохолодне місце; покласти горизонтально, ноги підняти вище рівня тіла. Обов'язково - послабити тісний комірець, брючний ремінь, по можливості – звільнити від тісного одягу.

Обличчя та голову облити водою, до голови та шиї покласти холод, бажано витерти холодною водою всі відкриті ділянки тіла.

Хороший ефект дає вдихання парів спирту нашатирного (увага! Вдихати пари спирту нашатирного можна тільки зі змоченою ним ватки, а не із флакона).

Якщо потерпілий у свідомості, напоїти холодною водою, бажано – солодкою, дати шматочок шоколаду.

Якщо самопочуття постраждалого не поліпшилося, викликати швидку медичну допомогу «103».

Методи запобігання сонячному та тепловому ударам:
- у спекотну погоду без нагальної потреби не виходити з приміщення, якомога частіше його провітрювати;
- не виходити з дому натщесерце, з продуктів харчування надавати перевагу овочам та фруктам, гречаній, вівсяній, гарбузовій кашам;
- з 11 до 16 години (в період найвищої сонячної активності) не перебувати під прямими сонячними променями;
- носити одяг світлих кольорів, найкраще – білий, з натуральних тканин, вільного покрою;
- голову обов'язково покривати світлим капелюшком або панамою;
- жінкам не бажано носити взуття на високих підборах, оскільки при цьому виникає набряк та порушення кровообігу в кінцівках;
- постійно мати при собі питну воду (у спеку допустимо вживати до Зл рідини), людям із групи ризику – нашатирний спирт, цукор або цукерку, валідол;
- утриматися від вживання кави, виключити вживання алкоголю;
- особливу увагу слід звернути на відмову від паління, адже продукти згоряння тютюну у поєднанні з високою температурою повітря здатні викликати дуже серйозні, часом невиліковні захворювання;
- не переїдати.


За матеріалами управління охорони здоров'я міської ради

 

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.