12 липня - Всесвітній день бортпровідника цивільної авіації
Сьогодні своє свято відзначають представники однієї з найромантичніших спеціальностей в Світ — бортпровідники цивільної авіації, більше відомі нам як стюарди і стюардеси.
Може здатися дивним, але цієї професії вже понад 80 років. Вважається, що вона виникла в Німеччині в 1928 році, коли на борт літака стали брати спеціального людини, в чиї обов'язки входило забезпечення сервісу під час польоту, — стюарда. Перш цим займався другий пілот літака, що було ризиковано з точки зору безпеки польоту.
Спочатку функції бортпровідників виконували чоловіки — найчастіше ними були колишні офіціанти дорогих ресторанів. Проте вже в 1930 році в Сполучених Штатах виникла ідея залучити до роботи привабливих дівчат — це повинно було стати додатковою рекламою пасажирських авіаперевезень. Існував ще один аргумент на користь представниць прекрасної статі: вони менше важили, що мало велике значення для літаків того часу.
Першої стюардесою в історії авіації називають Еллен Черч ( Ellen Church, 22 вересня 1904 — 22 серпня 1965) зі штату Айова. У свій перший політ в цій якості вона відправилася 15 травня 1930 року, літак слідував по рейсу Сан-Франциско — Шайєнн.
Еллен Черч і переви загін стюардессЕллен закінчила курси медсестер, крім того, в приватному порядку брала уроки керування літаком — це послужило вирішальним аргументом на її користь: дівчина сама запропонувала свої послуги авіакомпанії. Більше того, саме міс Черч було доручено набрати першу групу для підготовки майбутніх стюардес; ними стали сім медсестер у віці до 25 років і вагою не більше 52 кілограмів.
У наші дні вагу бортпровідника не настільки важливий. Зате при підборі персоналу часто використовується принцип «трьох О»: це образ зовнішній (мова, міміка, макіяж, зовнішня привабливість); образ внутрішній (наявність необхідних рис характеру); образ професійний (професійні знання і навички).
Головний обов'язок сучасного бортпровідника — забезпечувати безпеку пасажирів під час польоту. Крім того, стюарди і стюардеси роблять усе, щоб пасажири відчували себе комфортно.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.