Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 червня, 17:21:25

Про відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів

18.04.2014   09:17Агенцiя

Медична реабілітація, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я - це активний процес, метою якого є досягнення повного відновлення порушених внаслідок захворювання чи травми функцій або оптимальна реалізація фізичного, психічного і соціального потенціалу хворого, найбільш адекватна інтеграція його у суспільство.

Відповідно до Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 №12, передбачено отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортних послуг: комплексного лікування, медичної реабілітації та профілактики захворювань з максимальним використанням природних лікувальних ресурсів, фізіотерапевтичних методів, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та забезпечення належних культурно-побутових умов на базі санаторно-курортних закладів, розташованих на територіях курортів державного та місцевого значення або в лікувально-оздоровчих місцевостях, за пред'явленням путівки на санаторно-курортне лікування (далі - путівка). 

При цьому розподіл путівок до реабілітаційних відділень санаторіїв серед лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області здійснюється виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду відповідно до договорів, укладених з цими закладами згідно з наданими ними заявками.

До речі, якщо раніше такі договори укладались лише з 3 обласними закладами (обласна лікарня, обласна дитяча лікарня та обласний кардіологічний диспансер), то починаючи з другого півріччя 2013 року, з метою раціонального забезпечення та направлення хворих для подальшого відновлювального лікування, реабілітаційні путівки також були розподілені між всіма центральними районними та міськими лікарнями.

Так, за 2013 рік закладам охорони здоров’я області було передано 404 реабілітаційні путівки, а на 2014 рік передбачено забезпечити реабілітаційне лікування по 415 путівках.

Чинними нормативними документами визначено, що на доліковування у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів направляються застраховані особи (або їх діти у супроводі одного із застрахованих батьків (опікуна, піклувальника), що працюють на підприємствах (в організаціях, установах) незалежно від форм власності та відомчої приналежності. Путівки видаються тільки у випадках захворювань або травм, не пов’язаних з нещасним випадком на виробництві. Протягом календарного року одній і тій же особі може бути видана лише одна санаторно-курортна путівка, що сплачена за рахунок коштів Фонду. Передача виданої реабілітаційної путівки іншій сторонній особі, поділ її на декількох осіб, зменшення терміну лікування – забороняється. Застраховані особи дістаються у санаторій самостійно. Термін реабілітаційного лікування – 24 дні.

Обов’язкові умови для ефективності реабілітаційного лікування:
- ранній початок реабілітаційних заходів (це допомагає швидше відновити функції організму, попередити ускладнення і у випадку розвитку інвалідності - боротися з нею на перших етапах лікування);
- безперервність реабілітаційних заходів (цей принцип є основою, тому що тільки безперервність та поетапна черговість реабілітаційних заходів - запорука скорочення часу на лікування, зниження інвалідності і витрат на відновне лікування);
- комплексність реабілітаційних заходів (під керівництвом лікарів, реабілітація проводиться й іншими фахівцями: соціологами, психологами, педагогами, юристами тощо);
- індивідуальність реабілітаційних заходів (реабілітаційні програми складають для кожного хворого з урахуванням загального стану, особливостей перебігу хвороби, вихідного рівня фізичного стану, особистості, віку, статі, професії тощо);
- необхідність реабілітації у колективі (фізична реабілітація розглядає людину у взаємозв'язку з навколишнім середовищем (і живим, і неживим), тому бажано, щоб пацієнт проходив реабілітацію або ж у звичному тренувальному середовищі, або ж у середовищі пацієнтів, які мають такі ж рухові дисфункції);
- повернення до активної праці.

Важливою відмінністю реабілітаційної путівки є те, що вона видається для лікування застрахованої особи або її дитини – безкоштовно, а направлення на доліковування в санаторій проводиться безпосередньо із стаціонару з видачею листка непрацездатності (далі – ЛН).

В кожному лікувальному закладі області, які видають реабілітаційні путівки, для правильного та відповідального медичного відбору хворих, забезпечення ефективності медичної реабілітації на санаторно-курортному етапі лікування, досягнення тривалості та стійкості її результатів, а також відновлення працездатності застрахованих осіб – створено відбіркову комісію.

Забезпечення постійного інформування лікуючих лікарів про наявність реабілітаційних путівок по профілям захворювань, а також застрахованих осіб про умови безкоштовної видачі реабілітаційних путівок, видачі та продовження ЛН на період санаторної реабілітації – покладено на голів відбіркових комісій.

Остаточне рішення про виділення реабілітаційної путівки оформлюється протоколом відбіркової комісії, до якого додаються такі документи:
- виписка з медичної карти стаціонарного хворого із зазначенням характеру та перебігу захворювання чи травми, страхового анамнезу, термінів тимчасової непрацездатності по даному захворюванню, а також рекомендаціями щодо подальшого доліковування у відділенні реабілітації санаторно-курортного закладу;
- довідка страхувальника, підписана керівником і головним бухгалтером та скріплена печаткою підприємства (установи, організації), а також завірена робочим органом обласного відділення Фонду з інформацією про те, що дана застрахована особа протягом календарного року не отримувала путівок на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів Фонду.

По закінченню санаторного етапу реабілітації застрахована особа зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу заповнений зворотний талон до путівки з відміткою терміну лікування у реабілітаційному відділенні санаторію, завірений круглою печаткою оздоровниці.

Важливим моментом також є правильне оформлення ЛН: при направленні хворого зі стаціонару на доліковування у реабілітаційне відділення санаторію у графі ЛН "Стати до роботи" здійснюється запис "доліковування в санаторно-курортному закладі" і вказується дата початку путівки. У графі "Видано новий листок непрацездатності (продовження) №" зазначається номер нового ЛН, який також заповнюється в стаціонарі закладу охорони здоров'я на період доліковування. У графі "Причина непрацездатності:" нового ЛН підкреслюється "захворювання загальне - 1"; у графі "Режим" указується "санаторний", у графі "Звільнення від роботи" у першому стовпчику "З якого числа" вказується дата початку путівки. В правому верхньому кутку ЛН ставиться печатка закладу охорони здоров'я "Для листків непрацездатності".

Подальше оформлення ЛН здійснюється в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу. У графі "Перебував у стаціонарі" зазначаються дати госпіталізації та виписки з реабілітаційного відділення; у графі "Звільнення від роботи" у другому стовпчику "До якого числа включно" вказується дата виписки; у графі "Стати до роботи" літерами пишуть число і місяць, коли стати до роботи, зазначаються посада, прізвище лікаря та завідувача реабілітаційного відділення, їх підписи, що засвідчуються круглою печаткою санаторно-курортного закладу. У разі продовження тимчасової непрацездатності підкреслюється "продовжує хворіти".

Чернігівським обласним відділенням Фонду, з метою зниження захворюваності населення області, щорічно формується «Програма відновлення здоров'я застрахованих осіб та членів їх сімей», яка спрямована на продовження тривалості активного та здорового способу життя працюючих, забезпечення їх прав на отримання санаторно-курортного, в тому числі і реабілітаційного лікування, оздоровлення дітей та інше. Щороку видатки на ці цілі збільшуються.

Тому, застрахованим особам, які потребують тривалого стаціонарного лікування, раджу звертатись до лікуючих лікарів та завідувачів профільних відділень щодо медичних показань та протипоказань, наявності реабілітаційних путівок та термінів направлення до оздоровниць.
 

Василь Донець, начальник відділу експертизи тимчасової непрацездатності та якості медичних послуг виконавчої дирекції обласного відділення Фонду
 

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини