10 січня - День відкриття першої сесії Генеральної Асамблеї ООН
10 січня 1946 року в Лондоні розпочала роботу перша сесія Генеральної Асамблеї ООН. Примітно, що ця дата збігається з датою 26-ї річниці освіти Ліги Націй (League of Nations) — всесвітнього руху за мир і співпрацю між націями, — яка була заснована 10 січня 1920 і розпущена 18 квітня 1946 року. Її активи і зобов'язання були передані в ООН.

Генеральна Асамблея ООН була заснована в 1945 році відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй. З самого початку вона є головним дорадчим, директивним і представницьким органом Організації Об'єднаних Націй. Асамблея є форумом для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних проблем, про які йдеться у Статуті. Одна з головних ролей відводиться Генеральній Асамблеї в процесі встановлення та кодифікації міжнародного права.
На першій сесії Генеральної Асамблеї були присутні представники 51 держави. В даний час до складу Генеральної Асамблеї входять 193 держави, які є членами Організації Об'єднаних Націй. Найбільш інтенсивно чергові сесії Генеральної Асамблеї працюють щорічно з вересня по грудень. З питань, що потребують невідкладного вирішення (боротьба з тероризмом, підтримання або відновлення міжнародного миру і безпеки), можуть скликатися спеціальні сесії і надзвичайні спеціальні сесії.
На кількох останніх засіданнях Генеральна Асамблея незмінно обговорює питання, пов'язані з врегулюванням глобальних проблем. На загальну думку всіх членів Генеральної Асамблеї, дві з найбільш гострих проблем: зміна клімату Землі і світова фінансово-економічна криза, негативні наслідки яких загрожують усьому людству, повинні бути вирішені в самі найкоротші терміни.
13 жовтня 2006 року на посаді нового генерального секретаря ООН був затверджений Пан Гі Мун.
Генеральній Асамблеї ООН належить ініціатива встановлення низки міжнародних свят . Один з них — День Організації Об'єднаних Націй, який відзначається щорічно 24 жовтня.
Останні новини Чернігівщини
«Допомога і всебічна підтримка мешканців громади – мій пріоритет у службі», – поліцейський офіцер Ічнянської громади Олександр Генці 11:09
29-річний Олександр Генці став першим на Чернігівщині поліцейським офіцером громади. «Шериф» служить в рідній Ічнянській територіальній громаді і йому близьке гасло «Я – тут, щоб оберігати, захищати, жити та працювати».
Сенсорний кіоск вже біля художнього музею імені Галагана на Валу 11:06
Біля Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана відкрили перший туристичний сенсорний кіоск, який реалізується у рамках проєкту регіонального розвитку «Чернігівське князівство від тисячолітньої історії до сучасної туристичної промоції». Ще до початку війни з метою популяризації туристичного потенціалу області було придбано 8 сенсорних кіосків.
Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога 11:04
Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла.

єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло 11:00
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 травня затвердив персональний склад комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна та положення про діяльність цієї комісії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам 10:56
Упродовж минулого тижня (з 22 по 29 травня 2023 року) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 202 чоловіка особового складу та 72 одиниці основної й спеціальної техніки.