Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 вересня, 23:59:06

Як вижити після укусу отруйної змії

04.08.2013   11:04Агенцiя

Кожен рік від зміїних укусів гине близько 125 тисяч чоловік. Більшість з них помирає, не встигнувши дістатися до лікарні.

Відповідно до публікації в науковому журналі Clinical Case Reports, цю ситуацію може виправити новий назальний спрей, розроблений фахівцями Академії наук Каліфорнії і Університету Каліфорнії.

«Ми спробували змінити ставлення людей до цієї давньої небезпеки, яка залишається небезпекою і в сучасному світі, розробивши недорогий, теплостійкий і легкий у використанні засіб. Наш препарат, щонайменше, може дати людям можливість виграти час і дістатися до лікарні», - пояснив в прес-релізі доктор Метт Левін з Академії наук Каліфорнії.

Антивенін (антитіло проти антигенів зміїної отрути) та інші препарати, що застосовуються для лікування зміїних укусів, складно тримати під рукою, коли ви знаходитесь в лісі. Новий спрей для носа, що містить ті ж самі антихолінестеразні засоби, які десятками років застосовуються проти зміїної отрути, і які зазвичай вводяться внутрішньовенно.

Досліджувальники вже протестували свою розробку на волонтерах, а в червні доктор з Індії використовував спрей для лікування лицьового паралічу у пацієнта, якого вкусив індійський крайт. Через півгодини після застосування спрею параліч пройшов, а через два тижні пацієнт зміг повернутися до свого звичайного способу життя.

В даний час команда Левіна продовжує вдосконалювати свій назальний спрей, відчуваючи дію нових комбінацій препаратів на мишах.
 

Останні новини Чернігівщини

08:23

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині 08:19

З метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з заявами про передачу чотирьох гідротехнічних споруд, площею понад 20 тис. м2, у комунальну власність.

Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий сканер від благодійників 08:16

Завдяки Благодійній організації La Chaine de l'Espoir Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим сканером експертного класу з кардіонахилом.

Продовжила справу загиблого чоловіка: до лав поліції Чернігівщини доєдналася дружина Героя-захисника Чернігова Дарина Христенок 08:13

Начальник поліції Чернігівщини Іван Іщенко привітав у лавах поліції Чернігівщини Дарину Христенок, дружину полеглого Героя Олексія Христенка, який загинув у 2022 році під час оборони Чернігова від російських загарбників.

Бронза світового рівня: Данило Жасан — призер чемпіонату світу з боксу-2025 у Ліверпулі 08:10

З 4 по 14 вересня у місті Ліверпуль (Велика Британія) проходить чемпіонат світу з боксу World Boxing Championship 2025, який об’єднав 540 найсильніших спортсменів із 66 країн світу.