Зміна клімату спричиняє конфлікти між людьми - дослідження
Американські вчені дійшли висновку, що кліматичні зміни, такі як підвищення температури або зменшення кількості опадів, призводять до зростання насильства у світі, передає кореспондент Independent Стів Коннор.
Якщо вірити результатам дослідження, передбачене екологами підвищення температури на 2 градуси Цельсія збільшить ймовірність громадянських воєн на 50%, йдеться в статті.
"Ми не говоримо, що прийдешнє потепління неминуче призведе до зростання числа насильства, - уточнює один із співавторів дослідження Маршал Беркі з Каліфорнійського університету. - Ми говоримо, що в минулому кліматичні зміни, особливо підвищення температури, були пов'язані із збільшенням кількості міжособистісних і суспільних конфліктів ".
Роки високих температур можуть призвести до погіршення економічних умов, особливо в аграрних спілках, так що в крайніх умовах люди можуть взятися за зброю, намагаються пояснити виявлену кореляцію вчені.
Інший учасник дослідницької групи, Соломон Сян з Прінстонського університету, порівняв результати дослідження з ситуацією 1950-х років, коли у світі одночасно спостерігалося зростання числа курців і збільшення захворюваності на рак легенів. Ученим знадобилося багато років, щоб встановити зв'язок між двома явищами, повідомляється в публікації.
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.