7 липня – День працівників морського і річкового флоту
Напевно, немає на світі людини, яка не дивився б з захопленням у бездонні сині морські простори, мріючи коли-небудь відправитися на білосніжному лайнері в захоплюючу подорож. Невипадково професія моряка оточена таким романтичним ореолом, і багато хлопців марять мрією стати капітаном далекого плавання.
Морський та річковий транспорт – одна з важливих і надійних галузей економіки, і в цьому велика заслуга багатьох поколінь, які присвятили своє життя нелегкій морській праці, назавжди зв’язали свою долю, долю своєї родини з річкою і морем.
Професійне свято працівників морського і річкового флоту відзначається щорічно в першу неділю липня по Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01 жовтня 1980 року N 3018-Х “Про святкові і пам’ятні дні”, в редакції Указу Президії Верховної Ради СРСР від 01 листопада 1988 року N 9724 -XI “Про внесення змін до законодавства СРСР про святкові і пам’ятні дні”.
В Україні цей День встановлений відповідно до Указу Президента України № 1053/2008 від 18 листопада 2008 року, святкується щорічно в першу неділю липня і носить назву “День флоту України”. Дослівно з Указу Презедента: “З метою відродження та розвитку національних морських традицій постановляю:
1. Установити в Україні професійне свято працівників морського і річкового флоту та військовослужбовців Військово-Морських Сил Збройних Сил України – День флоту України, яке відзначати щорічно у першу неділю липня.
2. Визнати такими, що втратили чинність, Укази Президента України від 29 червня 1993 року №236 “Про День працівників морського та річкового флоту” та від 24 березня 2006 року №259 “Про День Військово-Морських Сил Збройних Сил України”.”
30 грудня 2011 Указ Президента України від 18 листопада 2008 року № 1053 “Про День флоту України”, визнаний новим Президентом втратившим чинність, однак подовжує відзначатися багатьма моряками та працівниками флоту.
У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх моряків, працівників флоту і бажаємо їм здоров’я та успіхів у роботі, сімейного щастя і благополуччя!
В 2013 році День працівників морського і річкового флоту припадає на 7 липня.
Останні новини Чернігівщини
“День Тетяни у колі друзів” 08:47
11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.
В Україні діє оновлений Календар профілактичних щеплень: що змінилось 08:41
За даними ВООЗ, вакцинація щорічно запобігає 3,5–5 мільйонам смертей у світі. Це безпечний спосіб захистити себе від інфекційних захворювань, які без вакцинації становлять серйозну загрозу тяжких ускладнень чи смерті.
5 січня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1419 Російська агресія - Day 1419 Russian aggression
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».