Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 04:14:35

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського мандрує Полтавщиною

20.06.2013   07:40Агенцiя

Чернігівський історичний музей імені В.В. Тарновського продовжує свій проект “Мандруючий музей”. 15–16 червня 2013 року музейні співробітники побували на Полтавщині. Нас гостинно приймали колеги – колектив Полтавського краєзнавчого музею на чолі з його директором Катериною Фесик, якій принагідно висловлюємо щиру вдячність.

Мандри забезпечувала профспілкова організація музею, яка, до речі, отримує належні їй 0,3%, та подорожуючі. Поїздка здійснювалася автобусом, тому, долаючи чималі відстані, мандрівники мусили набиратися терпіння.

Метою “Музейних мандрів” є ознайомлення з музеями, пам’ятками архітектури, обмін досвідом та здобутками. І цього разу чернігівці насолодилися чудовою колекцією Полтавського краєзнавчого музею, розташованого в чарівному за своєю красою будинку. Нині колектив працює над повною реекспозицією, тож наступного разу ми зможемо заново відкрити для себе цей музей.

У суботній програмі гостин були Музей-садиба Івана Котляревського та Історико-культурний заповідник “Поле Полтавської битви”, Сампсоніївська церква та Хрестовоздвиженський монастир.

Саме на території монастиря у 1890 році була похована Єлизавета Іванівна Милорадович, без перебільшення видатна громадська діячка, одна із засновників Наукового товариства імені Шевченка у Львові, життя, діяльність та коріння якої тісно пов’язані з Чернігівщиною. Свого часу Чернігівським історичним музеєм імені В.В. Тарновського були видані листи Є.І. Милорадович до Г.О. Милорадовича “До тебе прихильна, дарма, що кавалергард”. Дивом вціліла лише частина надгробка Є.І. Милорадович після руйнувань часів радянської доби.

Переночувавши в готелі “Алмаз”, зранку ми вирушили мандрувати Полтавщиною. Цього недільного і дуже спекотного дня побували в Національному музеї українського гончарства в Опішному, де оглянули експозицію просто неба, Музей мистецької родини Кричевських, Садибу родини Пошивайлів та Садибу Леоніда Сморжа.

Після цього був переїзд до Диканьки, де, на жаль, не вдалося потрапити до Миколаївської церкви, яка пов’язана із близькими чернігівцям Лазарем Барановичем та родиною Кочубеїв, бо, попри попередню домовленість, її двері були зачинені.

В Диканьці ми розпрощалися з нашим екскурсоводом – старшим науковим співробітником Полтавського краєзнавчого музею Наталією Кузьменко, яка два дні була з нами. Мандрівники Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського вдячні їй за цікаві та змістовні екскурси в різні періоди історії Полтавщини.

Останнім пунктом подорожі стало село Гоголеве та Національний музей-заповідник М.В. Гоголя.

Повернення додому відбувалося під громовиці. Автобус пробирався між двома потужними грозовими фронтами, інколи обганяючи їх, інколи підставляючи рясним потокам дощу свою спину та боки.

Подорож вийшла чудовою, а проект Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського “Мандруючий музей” триватиме й надалі.


Лаєвський Сергій

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.