12 червня - День працівника фондового ринку України
Відповідно до Указу Президента від 11 березня 2008 року № 202/2008 День працівника фондового ринку України відзначається щорічно 12 червня. Цінні папери відомі історії починаючи з пізнього середньовіччя.
Тоді внаслідок великих географічних відкриттів істотно поширилася міжнародна торгівля, і підприємцям знадобилися великі суми капіталів, щоб почати використовувати нові можливості. Витрати по освоєнню нових територій покрити окремим підприємцям було не в змозі. В результаті почали виникати акціонерні товариства.
З кінця минулого століття переможний марш акціонерної власності привів до спеціалізації бірж на торгівлі акціями, а торгівля та робота з облігаціями сконцентрувалася на так званому "вуличному ринку". Ще одна важлива подія відбулася в 60-их роках ХІХ століття: у Німеччині з’явилися універсальні інвестиційні банки, які взяли на себе весь комплекс посередницьких операцій з цінними паперами. Розробляючи нетрадиційні джерела капіталу формуючи майже цілі галузі промисловості, вони зіграли видатну роль в індустріалізації таких передових країн, як США, Швеція, Німеччина.
Поява цінного папера як інструменту залучення фінансових ресурсів дозволяє вкладникові певною мірою вирішувати проблему ризику, пов’язаного з господарською діяльністю, за допомогою придбання такої кількості цінних паперів, яке відповідає стабільності його фінансового становища.
Віктор Ющенко ввів це свято, враховуючи значний внесок працівників фондового ринку в прискорення економічних реформ і створення реальної ринкової економіки. Роль фондового ринку в процесі залучення інвестицій в економіку України. Поліпшення інвестиційного клімату - одна з основних задач сучасного працівника фондового ринку.
Побажаємо в цей День всім працівникам фондового ринку України хорошого інвестиційного клімату і міцного його здоров’я, що буде запорукою успішної спільної роботи на цьому важливому для країни полі діяльності.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця 14:57
Оперативники та слідчі відділення поліції №1 (селище Короп) Новгород-Сіверського відділу поліції затримали 54-річного чоловіка, причетного до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень односельцю під час спільного вживання алкогольних напоїв.
Безпека, харчування та підвезення: як школи Чернігівщини підготувалися до нового навчального року 12:55
Менш ніж за тиждень стартує новий навчальний рік. Як підготувалася до нього Чернігівщина, розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:51
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
27 серпня: цей день в Україні і світі 08:50
День 1646 Російська агресія - Day 1646 Russian aggression
Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06
Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».