Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:23:54

2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь

02.02.2013   08:28Агенцiя

Глобальна Конвенція, присвячена водному світові - Рамсарська - 2 лютого визначила день, з якого в 1971 році розпочався відлік відзначення Всесвітнього дня про водно-болотні угіддя, як середовища існування водоплавних птахів.

boloto

boloto

Цього року Всесвітній день водно-болотних угідь проводиться під девізом "Водно-болотні угіддя зберігають воду".

Переважна більшість гідрологічних заказників та пам'яток природи в Чернігівській області (264 заказники та 29 пам'яток природи) створено саме з метою збереження унікальних та типових водно-болотних масивів. Їх площа складає біля 30 % від загальної площі природно-заповідного фонду області, а це понад 60 тис. га. Постановою Ради Міністрів України ще 1979 р. в Чернігівській області було визначено 156 болотних комплексів (загальною площею 45 тис. га), які потребують збереження і охорони. На сьогодні більшість цінних водно-болотних угідь входить до складу природно-заповідного фонду.

Багаті і різноманітні водно-болотні угіддя Чернігівщини. Найбільшими і найвідомішими природно-заповідними об'єктами в Чернігівській області, створеними з метою збереження болотних масивів, є: ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Замглай" (Ріпкинський р-н., 4428 га), "Сосинський" (Чернігівський р-н, 406 га); гідрологічні заказники: загальнодержавного значення "Дорогинський" (Ічнянський р-н, 1880 га), та місцевого значення - "Бондарівське болото" (Козелецький р-н, 1300 га), "Чорне болото" (Ріпкинський р-н, 1264 га), "Жукляно-Кістерська дача" (Корюківський р-н, 3554 га) та інші.
 
Чернігівське обласне Держуправління охорони навколишнього природного середовища зі сподіванням зазначає, що тільки за умови значних зусиль усіх державних та недержавних відомств, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та всього населення залежить, чи збережемо ми такі цінні для біорізноманіття природні ландшафти Чернігівщини. Водно-болотні угіддя є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою.

Довідково: Через відповідні геологічну будову, рельєф, кліматичні умови і значну лісистість територія Чернігівської області відзначається значною заболоченістю. На території області налічується понад 400 боліт. Загальна площа становить 95,7 тис. га, або 3% території області.

Регіональною програмою формування національної екологічної мережі в Чернігівській області на 2003-2015 роки природними коридорами місцевого значення визнані долини річок Сейм, Остер, Удай, Снов.


Наталія Радченко

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.