У Чернігові Хрещення відзначили купанням на Десні
У Чернігові святкування православного свята Хрещення пройшло традиційно – освяченням води та купанням в ополонках на Десні.
Хрещення Господнє
На річці поблизу пішохідного мосту через Десну була вирубана ополонку у вигляді хреста. Там відбувся чин освячення води, а потім – купання всіх бажаючих.
Учасниками свята стали кілька сотень чернігівців.
За безпекою в місці значного скупчення людей на льоду стежили співробітники Територіального управління МНС в області.
Крім того, власні заходи на Водохреща провели чернігівські козаки. На пляжі “Золотий берег”, крім купання, вони організували козацький куліш і чаювання.
Традиційно на місцевому водоканалі на водозаборі “Ялівщина” також відбулося освячення води. В окремих районах області святкування Хрещення пройшло з дотриманням стародавніх традицій. Зокрема, в с. Конятин Сосницького району пройшов хресний хід від місцевого храму до Десни. Там в вирубаної ополонки, над якою встановлений крижаний хрест, відбулося освячення води.
Крім того, як і сто років тому, хрест місцеві жителі облили буряковим квасом, щоб він мав рожевий відтінок, і прикрасили гіллям ялини. Першим у воду зайшов місцевий священик, потім купалися чоловіки, і тільки потім – жінки в сорочках.
Останні новини Чернігівщини
Міжнародний комітет Червоного Хреста підбиває підсумки роботи на Чернігівщині та планує подальшу співпрацю 11:07
Упродовж декількох днів в області працювала делегація Міжнародного комітету Червоного Хреста (далі – МКЧХ). До роботи долучилися також представники міністерств закордонних справ європейських країн, зокрема Польщі, Чехії, Латвії, Литви та Естонії.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
22 травня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1549 Російська агресія - Day 1549 Russian aggression
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.