Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 09:29:09

17 січня: цей день в Україні і світі

17.01.2025   08:58Агенцiя

ДЕНЬ 1059 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1059 RUSSIAN AGRESSION

17 січня відзначають Міжнародний день наставництва, День дитячих винаходів.

Православна церква - святого преподобного Антонія Великого.

Міжнародний день наставництва

Міжнародний день наставництва присвячений людям, які допомагають іншим здобувати нові знання і навички, рости і розвиватися. Його проведення було ініційовано американською некомерційною організацією MENTOR, що виховує наставницький рух у США, з метою визнання важливості такої діяльності.

Уперше свято відзначили 2017 року, а датою для нього обрали 17 січня - день народження відомого професійного боксера та активного громадського діяча Мухаммеда Алі (1942-2016), який був наставником і прикладом для молодих спортсменів, друзів і численних прихильників по всьому світу.

Взагалі наставниками називають тих, хто передає свої знання та досвід своїм учням, які, як правило, молодші та менш досвідчені. Під наставництвом розуміють процес керівництва, навчання, інструктажу та мотивації підопічного. До того ж наставник - не просто вчитель або консультант, який передає конкретні знання і навички, а й допомагає розвинути таланти і здібності того, кого навчають, зорієнтуватися в складній життєвій ситуації і прийняти правильне рішення.

День дитячих винаходів

17 січня в усьому світі відзначається День дитячих винаходів або День дітей-винахідників. Він встановлений не лише для вшанування юних геніїв, а й спрямований на те, щоб спонукати дітей проявляти цікавість до навколишнього світу і застосовувати творчий підхід під час розв'язання проблем, що виникають у житті.

Щороку понад 500 тисяч дітей і підлітків винаходять різноманітні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. Водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці та шрифт Брайля були винайдені дітьми.

Усі дитячі винаходи, безсумнівно, роблять наше життя більш зручним і цікавим. І сьогодні саме той день, в який потрібно порадіти винахідливості юних геніїв, оцінити значущість їхніх численних винаходів і заохотити різнобічні дитячі таланти.

Цього дня народилися:

190 років від дня народження Антанаса Баранаускаса (1835-1902), литовського поета;

155 років від дня народження Євгена Йосиповича Левицького (1870-1925), українського юриста, дипломата, публіциста, громадсько-політичного діяча;

140 років від дня народження Броніслава Олександровича Домбровського (1885-1973), українського зоолога, морфолога;

120 років від дня народження Євгена Васильовича Бондаренка (1905-1977), українського актора;

80 років від дня народження Івана Федоровича Карабиця (1945-2002), українського композитора, диригента, педагога, музично-громадського діяча.

Ще цього дня:

1912 - Члени експедиції Роберта Скотта досягли Південного полюса (другими після експедиції Руала Амундсена);

1920 - Набула чинності Вісімнадцята поправка до Конституції США, яка впроваджувала Сухий закон;

1921 - У Відні створено Український вільний університет, невдовзі переведений до Праги;

1945 - Варшаву звільнено від німецької окупації;

1949 - У США розпочався судовий процес над лідерами комуністичної партії США;

1961 - Американський президент Д. Ейзенхауер першим сформулював поняття "військово-промисловий комплекс";

1963 - Здійснив перший політ британський легкий багатоцільовий літак Short SC.7 Skyvan;

1966 - В Іспанії внаслідок катастрофи бомбардувальника США було втрачено 4 водневі бомби (дві впали на поля і заразили радіацією сотні гектарів, а дві - у море);

1991 - Розпочалася операція "Буря в пустелі" - масовані бомбардування іракської інфраструктури як складова військової операції в Перській затоці 1990-1991 років;

1992 - Республіка Екваторіальна Гвінея визнала незалежність України;

1992 - Україна встановила дипломатичні відносини з ФРН та Індією;

2010 - Відбувся перший тур виборів Президента України (другий - 7 лютого).

Церковне свято:

День пам'яті Антонія Великого. Його вважають засновником відлюдницького духовенства. Народився Антоній у Єгипті в багатій християнській родині. Тому хлопчика з дитинства виховували за правилами віри. Після смерті батьків Антоній усе своє майно роздав бідним, а сам почав жити в печері, де постійно молився. Преподобний заснував монастир, але бував там вкрай рідко.

Іменини: Антон, Віктор, Георгій, Іван, Павло, Антоніна.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини