Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 березня, 13:31:07

16 листопада: цей день в Україні і світі

16.11.2024   08:23Агенцiя

ДЕНЬ 997 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 997 RUSSIAN AGRESSION

16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності, Міжнародний день боротьби з анорексією, Всесвітній день рукоділля, Всесвітній день ґудзиків.

Ще сьогодні Міжнародний день фламенко і День ісландської мови.

В Україні - День працівників радіо, телебачення та зв'язку.

Сьогодні виповнюється 100 років від часу заснування "Українського Радіо" - запуску в Харкові першої в Україні радіостанції 16 листопада 1924 року.

Православна церква вшановує пам'ять святого апостола і євангеліста Матея.

Міжнародний день толерантності

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. У 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день, присвячений терпимості (толерантності).

Декларація проголошує, що всі люди за своєю природою різні, але рівні у своїх перевагах і правах. Згідно з документом, толерантність означає повагу, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур світу, форм самовираження і способів проявів людської індивідуальності.

На державному рівні терпимість вимагає справедливого та неупередженого законодавства, дотримання правопорядку та судово-процесуальних і адміністративних норм. Терпимість також вимагає надання кожній людині можливостей для економічного і соціального розвитку без будь-якої дискримінації. У боротьбі з нетерпимістю закони необхідні, але в окремих випадках недостатні.

Найефективнішим засобом запобігання нетерпимості є, згідно з декларацією, виховання, що розпочинається з навчання людей тому, в чому полягають їхні загальні права і свободи, щоб забезпечити здійснення цих прав, і з заохочення прагнення до захисту прав інших.

Міжнародний день боротьби з анорексією

Нервова анорексія - захворювання, зумовлене факторами біологічного, соціального та психологічного характеру.

Перші описи прояву захворювання, що призводить до повного виснаження організму і здатного призвести до летального результату, припадають ще на 17 століття. Вони належать відомому англійському лікарю Річарду Мортону (1637-1698).

Однак, у той період нервова анорексія була рідкістю. Вона почала перетворюватися на свого роду бич молодих жінок і дівчат (чоловіки страждають від цього захворювання набагато рідше) у 20 столітті.

Велику роль у поширенні нервової анорексії зіграло саме суспільство, що встановлює стандарти моди і краси. Зникнення з обкладинок модних журналів жінок із природною красою і фігурою, виходи на подіуми дедалі стрункіших моделей, чий зовнішній вигляд на окремих показах уже починав нагадувати фотографії людей, що страждають від голоду, мусування в ЗМІ питань боротьби з надмірною вагою, мода на всілякі дієти та заклики до схуднення призвели до того, що почало набирати темп і поширення нове захворювання, не менш страшне, ніж зайва вага та ожиріння.

День працівників радіо, телебачення та зв'язку України

День працівників радіо, телебачення і зв'язку встановлений Указом Президента України № 667/94 від 11 листопада 1994 року на підтримку ініціативи працівників радіо, телебачення і телекомунікаційної галузі України. Він відзначається щорічно 16 листопада.

Всесвітній день рукоділля

16 листопада відзначається Всесвітній день рукоділля.

Хоча це свято не має офіційного статусу, фонд ЮНЕСКО оголосив, що рукоділля прирівнюється до культурної спадщини світу. А для любителів ручної праці це привід обмінятися досвідом і навчитися нового цікавого виду хобі.

Всесвітній день ґудзиків

Щороку 16 листопада відзначають незвичайне свято - Всесвітній День ґудзиків, який був заснований ще 1938 року американською організацією National Button Society.

Ще цього дня:

1917 - У колишньому ханському палаці в Бахчисараї відкрито Національний музей;

1918 - Королівство Угорщина, яке до цього було частиною Австро-Угорської Імперії, проголошено республікою;

1918 - Проголошено закон ЗУНР "Про адміністрацію";

1924 - Розпочала мовлення перша українська радіостанція - Українське радіо.

1945 - У Лондоні засновано ЮНЕСКО;

1967 - Розпочався I Всесвітній конгрес Вільних українців у Нью-Йорку (тривав 16-19.11);

1994 - Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року;

1999 - Засновано Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді в розбудові України;

2002 - Президент Кучма підписав указ про відставку уряду Анатолія Кінаха і направив до Верховної Ради України подання на згоду призначити новим прем'єром голову Донецької обладміністрації Віктора Януковича;

2010 - Заручини принца Вільяма і Кейт.

Цього дня народилися:

240 років від дня заснування (1784) Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького;

70 років від дня народження Олексія (Олеся) Вікторовича Зарецького (1954-2018), українського громадського діяча, мовознавця, культуролога, мемуариста, біографа і дослідника творчості своїх батьків - шістдесятників О. Горської та В. Зарецького.

Церковне свято:

Цього дня відзначається пам'ять Левія Матея - одного з дванадцяти апостолів, найближчих учнів Ісуса Христа. Про цього святого відомо небагато. Євангеліє повідомляє, що Левій Матей був митарем - збирачем мита, якого Христос покликав слідувати за ним. Про подальше життя апостола мало що відомо - крім того, що його стратили в римській фортеці Апасарос на території сучасної Грузії за проповідь християнства. Левій Матей традиційно вважається автором Євангелія від Матея, написаного арамейською мовою.

Іменини: Василь, Віктор, Дмитро, Іван, Іван, Макар, Матвій, Михайло, Микола, Сергій, Федір.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали Простори турботи про ветерана 12:46

Такі осередки відкрились у Чернігові та Ніжині. Вони функціонують на базі медичних закладів - Чернігівської обласної лікарні та Ніжинської ЦМЛ імені Миколи Галицького.

Вчора додому повернулись з полону 175 українських військових 12:43

Ігор Клименко: Сьогодні з російського полону повернулися 175 захисників. Серед них 11 бійців системи МВС: 7 гвардійців та 4 прикордонників. Вони обороняли Маріуполь — Азовсталь та завод Ілліча, а також населені пункти Донеччини та Харківщини.

Сільгосппідприємства Чернігівщини потребують працівників: актуальні вакансії та пропозиції навчання

Сільгосппідприємства Чернігівщини потребують працівників: актуальні вакансії та пропозиції навчання 12:29

З настанням весни традиційно пожвавлюється попит на працівників сільського господарства, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи.

Французькі партнери та UNITED24 допомагають з відновленням Чернігівської ЦРЛ: вже завершено першу чергу робіт 12:28

Мова – про поліклінічне відділення медзакладу, яке двічі постраждало від ракетних ударів (у березні 2022 року та квітні 2024).

Розпочато роботу над реалізацією заходів для підтримки підприємництва

Розпочато роботу над реалізацією заходів для підтримки підприємництва 11:35

19 березня у Чернігові відбулося засідання координаційної робочої групи з питань підтримки підприємництва. Під головуванням заступника міського голови Олександра Атрощенка у ньому взяли участь депутати Чернігівської міської ради, представники профільних управлінь та місцеві підприємці.