Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 8 грудня, 10:34:28

11 листопада: цей день в Україні і світі

11.11.2024   08:16Агенцiя

ДЕНЬ 992 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 992 RUSSIAN AGRESSION

11 листопада відзначають День пам'яті (День перемир'я), Всесвітній день шопінгу, Міжнародний день енергозбереження, Всесвітній день сиріт, Всесвітній день оригамі, День пам'яті тварин-жертв війни, Міжнародний тиждень науки і миру.

У Китаї - День холостяка, у Польщі - День Незалежності, у Латвії - День Лачплесіса, в Іспанії - Фестиваль кайтсерфінгу, у США - День молодшого читача.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Мини, Віктора і Вікентія; святого преподобного сповідника Теодора Студита.

День пам'яті (День перемир'я)

11 листопада в багатьох країнах - День пам'яті загиблих у Першій світовій війні, офіційно відомий як День пам'яті полеглих, або як День поминання, День перемир'я.

Перша світова війна - один із найбільш широкомасштабних збройних конфліктів в історії людства (28 липня 1914 - 11 листопада 1918). У результаті цієї війни припинили своє існування чотири імперії: Російська, Німецька, Австро-Угорська та Османська.

11 листопада 1918 року Комп'єнським перемир'ям, що означало капітуляцію Німеччини, закінчилася Перша світова війна, яка тривала чотири роки і три місяці. В її вогні загинуло майже 10 мільйонів людей, близько 22 мільйонів було поранено.

Всесвітній день шопінгу

Все почалося 2009 року, коли інтернет-майданчик Alibaba Group з Китаю здійснив маркетинговий хід під назвою "Всесвітній День Шопінгу", провівши на своїх ресурсах (і зокрема в інтернет-магазині AliExpress.com) розпродаж, де знижки в 50% були нормою. Приурочене ж це свято було до Дня Холостяка, який відзначають у Китаї також 11 листопада.

Організатори планували, що ця подія стане щорічним заходом, коли запропонована користувачеві значна знижка, від розміру якої неможливо відмовитися, перетворить його тим самим на покупця. І не помилилися, дуже швидко до цієї ініціативи долучилися й інші великі китайські інтернет-майданчики.

День незалежності Польщі

День незалежності в Польщі, а точніше - Національне свято незалежності, відзначають щорічно 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від панування Німеччини, Росії та Австрії 1918 року.

11 листопада 1918 року завершилася Перша світова війна, і після 125 років поділу Польщі між Пруссією, Росією та Австрією, країна знову з'явилася на карті Європи. Цього дня главою держави став Юзеф Пілсудський, маршал Польщі. За його дорученням у Варшаві було сформовано перший демократичний уряд.

День молодшого читача

У другий повний тиждень листопада відзначають День молодшого читача в США, свято дитячої книги.

День холостяка

11.11 - найкращий день для всіх, хто ще в пошуку своєї другої половинки - День холостяка.

Міжнародний тиждень науки і миру

Міжнародний тиждень науки і миру відзначають у календарний тиждень, на який випадає 11 листопада.

Всесвітній день сиріт

Щорічно у другий понеділок листопада відзначається всесвітній день сиріт. Він був заснований у США благодійним фондом The Stars Foundation.

Ще цього дня:

1909 - Розпочалося будівництво головної бази ВМС США на Перл-Харборі;

1917 - Український полк, сформований із делегатів III Всеукраїнського військового з'їзду, придушив більшовицьке повстання в Києві;

1918 - Близько 5-ї години ранку в штабному вагоні маршала Фоша в Комп'єнському лісі підписано Комп'єнське перемир'я, що означало капітуляцію Німецької імперії та кінець Першої світової війни;

1925 - Вийшла перша платівка Луї Армстронга;

1930 - Запатентовано газовий холодильник, винахід Альберта Ейнштейна і Лео Сіларда;

1935 - На Горлівському хімічному заводі стався вибух, що стало приводом для судового процесу над "саботажниками";

1940 - У США випущено перші автомобілі "Джип";

1940 - У концтаборі Дахау страчено 55 польських інтелігентів - перша масова страта в Дахау;

1952 - У Каліфорнії продемонстровано дію першого відеомагнітофона;

1972 - США закрили свою останню військову базу в Республіці В'єтнам;

1973 - Ізраїль і Єгипет підписали договір, що завершив війну між ними;

1983 - Студент Массачусетського університету Фред Коен продемонстрував перший у світі комп'ютерний вірус;

1987 - Картину Ван Гога "Іриси" продано за рекордну суму - $53,6 млн;

1990 - Набула чинності Міжнародна конвенція про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних і психотропних речовин;

1994 - Американський мільярдер Білл Гейтс на аукціоні в Нью-Йорку заплатив $30,8 млн за рукопис Леонардо да Вінчі (рекордна ціна для рукописів);

1999 - В Асамблею Республіки Португалія директор лісабонського зоопарку привів лева і тигра на знак протесту проти слабкого фінансування його установи;

2002 - Оглядачка "Нової газети" Ганна Політковська, посилаючись на джерела в Кремлі, оприлюднює твердження про препарат налоксон, який використовували російські спецслужби під час штурму театрального центру в Москві та від якого загинуло понад 120 заручників, вибраний із кількох варіантів особисто президентом Володимиром Путіним;

2022 - Звільнення Херсона від російської окупації.

Цього дня народилися:

160 років від дня народження Альфреда Германа Фріда (1864-1921), австрійського журналіста, лауреата Нобелівської премії миру (1911);

100 років від дня народження Ганни Георгіївни Ігнатенко (1924-2008), української письменниці, літературознавиці, перекладачки, педагога.

Церковне свято:

День пам'яті Теодора Студита

Православні цього дня відзначають пам'ять Теодора Студита - візантійського ченця, який жив у 8-9 століттях. Теодор був сином чиновника і здобув гарну освіту. Під впливом дядька, ігумена монастиря, молодий чоловік прийняв постриг. Разом із Теодором пішла від світу, прийнявши чернецтво, і його дружина Анна.

Згодом Теодор сам став ігуменом і здобув славу як аскет і проповідник християнства. Він також викривав вади правителів, захищав святині від іконоборців, за що неодноразово зазнавав гонінь і тортур. Наприкінці 8 століття Теодор і його учні оселилися в Студійському монастирі, який набув великої ваги в релігійній спільноті.

Ігумен розробив для обителі суворий статут, що вимагав дотримання правил гуртожитку та невтомної праці братії. Пізніше цей статут став основою статутів усіх монастирів.

Іменини: Антон, Віктор, Євген, Максим, Афанасій, Степан, Тимофій, Федір, Яків, Стефанія.

Останні новини Чернігівщини

Президентську відзнаку «Золоте серце» отримала волонтерка з Чернігівщини Оксана Тунік-Фриз 16:50

За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху відзнакою Президента України «Золоте серце» нагороджена Оксана Тунік-Фриз.

Головний фінансовий документ Чернігова: виконком схвалив проєкт бюджету на 2025 рік 16:18

Сьогодні, 6 грудня виконавчий комітет Чернігівської міської ради схвалив пропозиції проєкту бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2025 рік.

Директору комунального підприємства повідомлено про підозру у незаконному видобуванні питних підземних вод 15:54

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру директору одного з комунальних підприємств Прилуцького району у незаконному видобуванні корисних копалин загальнодержавного значення (питних підземних вод), вчинене службовою особою з використанням службового становища (ч. 3 ст. 240 КК України).

Спільна праця аудиторів та Прилуцької міської ради сприяє вдосконаленню процесу управління в громаді 15:31

Аудитори Чернігівщини провели державний фінансовий аудит бюджету Прилуцької міської територіальної громади за період з 01.07.2021 по 31.03.2024 та зафіксували низку чинників, що мали негативний вплив на ефективність роботи та призвели до упущених вигод і неефективних витрат на загальну суму понад 75 млн грн.

Бюджети Чернігівщини у листопаді 2024 року отримали 2,1 мільярди гривень податків 14:50

Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків та підтримання економічної безпеки нашої держави, забезпечення фінансовими ресурсами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини