11 листопада: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 992 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 992 RUSSIAN AGRESSION

11 листопада відзначають День пам'яті (День перемир'я), Всесвітній день шопінгу, Міжнародний день енергозбереження, Всесвітній день сиріт, Всесвітній день оригамі, День пам'яті тварин-жертв війни, Міжнародний тиждень науки і миру.
У Китаї - День холостяка, у Польщі - День Незалежності, у Латвії - День Лачплесіса, в Іспанії - Фестиваль кайтсерфінгу, у США - День молодшого читача.
Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Мини, Віктора і Вікентія; святого преподобного сповідника Теодора Студита.
День пам'яті (День перемир'я)
11 листопада в багатьох країнах - День пам'яті загиблих у Першій світовій війні, офіційно відомий як День пам'яті полеглих, або як День поминання, День перемир'я.
Перша світова війна - один із найбільш широкомасштабних збройних конфліктів в історії людства (28 липня 1914 - 11 листопада 1918). У результаті цієї війни припинили своє існування чотири імперії: Російська, Німецька, Австро-Угорська та Османська.
11 листопада 1918 року Комп'єнським перемир'ям, що означало капітуляцію Німеччини, закінчилася Перша світова війна, яка тривала чотири роки і три місяці. В її вогні загинуло майже 10 мільйонів людей, близько 22 мільйонів було поранено.
Всесвітній день шопінгу
Все почалося 2009 року, коли інтернет-майданчик Alibaba Group з Китаю здійснив маркетинговий хід під назвою "Всесвітній День Шопінгу", провівши на своїх ресурсах (і зокрема в інтернет-магазині AliExpress.com) розпродаж, де знижки в 50% були нормою. Приурочене ж це свято було до Дня Холостяка, який відзначають у Китаї також 11 листопада.
Організатори планували, що ця подія стане щорічним заходом, коли запропонована користувачеві значна знижка, від розміру якої неможливо відмовитися, перетворить його тим самим на покупця. І не помилилися, дуже швидко до цієї ініціативи долучилися й інші великі китайські інтернет-майданчики.
День незалежності Польщі
День незалежності в Польщі, а точніше - Національне свято незалежності, відзначають щорічно 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від панування Німеччини, Росії та Австрії 1918 року.
11 листопада 1918 року завершилася Перша світова війна, і після 125 років поділу Польщі між Пруссією, Росією та Австрією, країна знову з'явилася на карті Європи. Цього дня главою держави став Юзеф Пілсудський, маршал Польщі. За його дорученням у Варшаві було сформовано перший демократичний уряд.
День молодшого читача
У другий повний тиждень листопада відзначають День молодшого читача в США, свято дитячої книги.
День холостяка
11.11 - найкращий день для всіх, хто ще в пошуку своєї другої половинки - День холостяка.
Міжнародний тиждень науки і миру
Міжнародний тиждень науки і миру відзначають у календарний тиждень, на який випадає 11 листопада.
Всесвітній день сиріт
Щорічно у другий понеділок листопада відзначається всесвітній день сиріт. Він був заснований у США благодійним фондом The Stars Foundation.
Ще цього дня:
1909 - Розпочалося будівництво головної бази ВМС США на Перл-Харборі;
1917 - Український полк, сформований із делегатів III Всеукраїнського військового з'їзду, придушив більшовицьке повстання в Києві;
1918 - Близько 5-ї години ранку в штабному вагоні маршала Фоша в Комп'єнському лісі підписано Комп'єнське перемир'я, що означало капітуляцію Німецької імперії та кінець Першої світової війни;
1925 - Вийшла перша платівка Луї Армстронга;
1930 - Запатентовано газовий холодильник, винахід Альберта Ейнштейна і Лео Сіларда;
1935 - На Горлівському хімічному заводі стався вибух, що стало приводом для судового процесу над "саботажниками";
1940 - У США випущено перші автомобілі "Джип";
1940 - У концтаборі Дахау страчено 55 польських інтелігентів - перша масова страта в Дахау;
1952 - У Каліфорнії продемонстровано дію першого відеомагнітофона;
1972 - США закрили свою останню військову базу в Республіці В'єтнам;
1973 - Ізраїль і Єгипет підписали договір, що завершив війну між ними;
1983 - Студент Массачусетського університету Фред Коен продемонстрував перший у світі комп'ютерний вірус;
1987 - Картину Ван Гога "Іриси" продано за рекордну суму - $53,6 млн;
1990 - Набула чинності Міжнародна конвенція про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних і психотропних речовин;
1994 - Американський мільярдер Білл Гейтс на аукціоні в Нью-Йорку заплатив $30,8 млн за рукопис Леонардо да Вінчі (рекордна ціна для рукописів);
1999 - В Асамблею Республіки Португалія директор лісабонського зоопарку привів лева і тигра на знак протесту проти слабкого фінансування його установи;
2002 - Оглядачка "Нової газети" Ганна Політковська, посилаючись на джерела в Кремлі, оприлюднює твердження про препарат налоксон, який використовували російські спецслужби під час штурму театрального центру в Москві та від якого загинуло понад 120 заручників, вибраний із кількох варіантів особисто президентом Володимиром Путіним;
2022 - Звільнення Херсона від російської окупації.
Цього дня народилися:
160 років від дня народження Альфреда Германа Фріда (1864-1921), австрійського журналіста, лауреата Нобелівської премії миру (1911);
100 років від дня народження Ганни Георгіївни Ігнатенко (1924-2008), української письменниці, літературознавиці, перекладачки, педагога.
Церковне свято:
День пам'яті Теодора Студита
Православні цього дня відзначають пам'ять Теодора Студита - візантійського ченця, який жив у 8-9 століттях. Теодор був сином чиновника і здобув гарну освіту. Під впливом дядька, ігумена монастиря, молодий чоловік прийняв постриг. Разом із Теодором пішла від світу, прийнявши чернецтво, і його дружина Анна.
Згодом Теодор сам став ігуменом і здобув славу як аскет і проповідник християнства. Він також викривав вади правителів, захищав святині від іконоборців, за що неодноразово зазнавав гонінь і тортур. Наприкінці 8 століття Теодор і його учні оселилися в Студійському монастирі, який набув великої ваги в релігійній спільноті.
Ігумен розробив для обителі суворий статут, що вимагав дотримання правил гуртожитку та невтомної праці братії. Пізніше цей статут став основою статутів усіх монастирів.
Іменини: Антон, Віктор, Євген, Максим, Афанасій, Степан, Тимофій, Федір, Яків, Стефанія.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.