11 жовтня: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 961 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 961 RUSSIAN AGRESSION

11 жовтня в Україні відзначають День фахівців логістичного забезпечення Збройних Сил.
Ще сьогодні Міжнародний день дівчаток, Міжнародний день ветеринарної медсестри, Міжнародний день камінг-ауту, Всесвітній день яйця.
Православна церква вшановує пам'ять святого апостола Пилипа; святого преподобного Феофана, єпископа Нікейського.
Міжнародний день дівчаток
Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/66/170.
День фахівців логістичного забезпечення Збройних Сил України
Встановлено наказом Головнокомандувача ЗСУ від 12 травня 2023 року № 129.
Міжнародний день камінг-ауту
11 жовтня в багатьох країнах світу проводиться День камінг-ауту, покликаний поінформувати та підтримати членів ЛГБТ-спільноти за наявності бажання зробити камінг-аут.
Міжнародний день ветеринарної медсестри
Міжнародний день ветеринарної медсестри проводиться у другу п'ятницю жовтня.
Всесвітній день яйця
Із 1996 року всі любителі омлетів і яєчні святкують Всесвітній день яйця. День не має встановленої дати і відзначається у другу п'ятницю жовтня.
Ще цього дня:
1921 - На Всеукраїнському православному Синоді в Києві було створено незалежну від російської православної церкви Українську Автокефальну Православну Церкву (УАПЦ).
1938 - Центральна влада Чехословацької республіки затвердила уряд Карпатської України;
1939 - У Сталіному (суч. Донецьк) на центральній вулиці введено в дію першу тролейбусну лінію;
2018 - Вселенський Патріархат підтримав надання автокефалії Українській православній церкві
Цього дня народилися:
140 років від дня народження Фрідріха Бергіуса (1884-1949), німецького хіміка-технолога, лауреата Нобелівської премії в галузі хімії (1931);
125 років від дня народження Елеонори Павлівни Скрипчинської (1899-1992), української хорової диригентки, педагога, дружини Г. Верьовки.
Церковне свято:
У православному календарі день пам'яті святого апостола Пилипа. Один із дванадцяти апостолів, який відігравав важливу роль у поширенні християнства. Пилип походив із міста Віфсаїда, що на березі Галілейського моря.
Пилип був покликаний Ісусом до слідування за ним, про що згадується в Євангелії від Івана. Він одразу ж пішов за Христом і став одним із його учнів. Після Воскресіння Христа Пилип активно проповідував у різних містах, зокрема в Самарії. Там він навернув багато людей до християнства, здійснюючи чудеса.
Один із найвідоміших моментів із життя Пилипа - його зустріч з ефіопським євнухом. За велінням Святого Духа Пилип підійшов до колісниці євнуха, який читав книги пророка Ісаї, і пояснив йому суть віри в Ісуса. Після цього євнух прийняв християнську віру. Пилип продовжував свою місіонерську діяльність, проповідував у різних регіонах, імовірно, в Малій Азії та Єгипті. За різними джерелами, загинув мученицькою смертю. За однією з версій, його вбили в місті Хіополь.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.