Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 00:08:21

10 жовтня: цей день в Україні і світі

10.10.2024   08:52Агенцiя

ДЕНЬ 960 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 960 RUSSIAN AGRESSION

10 жовтня відзначають Всесвітній день охорони ментального здоров'я, Всесвітній день інклюзивності, Всесвітній день піклболу, Міжнародний день режисури, Всесвітній день обізнаності про дорожньо-транспортні пригоди за участю тварин, Всесвітній день каші, Всесвітній день безпритульних, Європейський і Всесвітній день боротьби проти смертної кари, Всесвітній день зору.

В Україні - День працівників стандартизації та метрології

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Євлампія та Євлампії.

Всесвітній день охорони ментального здоров'я

Відзначається щорічно з 1992 р. за ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров'я ВООЗ.

Основна мета цього дня - підвищити обізнаність щодо проблем психічного здоров'я, сприяти його збереженню та підтримці, а також зменшити стигматизацію людей із психічними розладами.

Всесвітній день інклюзивності

Всесвітній день інклюзивності відзначається щорічно 10 жовтня, є глобальною ініціативою, яка підкреслює важливість інклюзивності та прийняття.

Всесвітній день піклболу

Всесвітній день піклболу відзначається 10 жовтня - це подія, присвячена підвищенню обізнаності про піклбол і знайомству з ним нових гравців. Цей день присвячений не тільки грі, а й святкуванню інклюзивного характеру, життєвих переваг і глобального азарту, який піклбол приносить любителям цієї гри у всьому світі.

Піклбол — це різновид спорту з ракеткою, який поєднує в собі елементи бадмінтону, тенісу та настільного тенісу.

Міжнародний день режисури

Міжнародний день режисури або Міжнародний день сценічного менеджменту, що відзначається 10 жовтня, - це данина поваги героям театру - режисерам-постановникам.

Всесвітній день обізнаності про дорожньо-транспортні пригоди за участю тварин

Всесвітній день обізнаності про дорожньо-транспортні пригоди за участю тварин щорічно відзначають 10 жовтня. Мета цього заходу - підвищити відповідальність водіїв, які часто залишають травмованих тварин посеред дороги, навіть не намагаючись надати їм допомогу.

Згідно зі статистикою, близько 25% тварин гинуть на місці після зіткнення з транспортним засобом, але 75% мають шанси на виживання, якщо їм буде надано своєчасну допомогу. Це стосується як домашніх улюбленців, так і диких тварин, таких як лосі, лисиці, їжаки та птахи.

День працівників стандартизації та метрології

Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України від 08.10.2002 р. № 910/2002.

Стандартизація та метрологія відіграють важливу роль у міжнародній торгівлі, захисті довкілля, в удосконаленні програм безпеки та охорони здоров'я, поліпшенні якості життя та розвитку економіки.

День "Обійми барабанщика"

У світі цього дня заведено обіймати барабанщиків у музичних групах і оркестрах.

Всесвітній день каші

Цікавий і позитивний Всесвітній день каші відзначається 10 жовтня. Його святкують усі, хто любить цю страву в будь-яких проявах.

А заснували його 2009 року в Шотландії, за ініціативи благодійної організації Mary's Meals, яка допомагає дітям із бідних країн.

Всесвітній день бездомних

Всесвітній день бездомних або Всесвітній день безхатченків щорічно відзначають 10 жовтня, починаючи з 2010 року.

Європейський і Всесвітній день боротьби проти смертної кари

Всесвітній день боротьби проти смертної кари відзначають щорічно 10 жовтня.

Заснований 2003 року Всесвітньою коаліцією проти смертної кари з метою підвищення обізнаності про необхідність скасування смертної кари в усьому світі.

Головна мета цього дня - привернути увагу до порушень прав людини, пов'язаних із застосуванням смертної кари, і сприяти її скасуванню.

На сьогодні понад 100 країн повністю відмовилися від смертної кари на законодавчому рівні.

Всесвітній день зору

Всесвітній день зору святкують у другий четвер жовтня. Цей день призначений для того, щоб звернути увагу на важливість профілактики офтальмологічних захворювань.

За даними ВООЗ, близько 285 мільйонів людей у світі мають порушення зору, з яких 39 мільйонів є сліпими.

Ще цього дня:

1911 - У Китаї повалено монархію, Сунь Ятсен проголосив республіку;

1932 - У Запоріжжі запустили Дніпрогес;

1932 - У Харківському фізико-технічному інституті вперше в СРСР провели ядерну реакцію з розщеплення атомного ядра літію;

1933 - В універсамах США з'явився перший пральний порошок - Dreft. На упаковці ефект чищення пояснювали "силою диво-молекул, які висмоктують бруд із тканин". Виробники порошку були спонсорами багатосерійних радіоп'єс, які через це прозвали "мильними";

1940 - У Кракові створили Революційний Провід ОУН на чолі зі Степаном Бандерою;

1943 - Президія Верховної Ради СРСР ухвалила указ про заснування ордена Богдана Хмельницького I, II і III ступенів;

1943 - Джордж Орвелл, англійський письменник, уперше вжив термін "Холодна війна" (есей "Ви і атомна бомба");

1948 - Запущено першу радянську керовану балістичну ракету дальньої дії Р-1, створену під керівництвом Сергія Корольова;

1963 - Набрав чинності міжнародний Договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі та під водою;

1964 - У Токіо розпочалися XVIII Олімпійські ігри;

2022 - Масові вибухи по всій Україні. У багатьох областях немає електроенергії.

Цього дня народилися:

340 років від дня хрещення Антуана (Жана-Антуана) Ватто (1684-1721), французького художника;

135 років від дня народження Михайла Опанасовича Драй-Хмари (справж. - Драй) (1889-1939), українського поета, перекладача, літературознавця;

110 років від дня народження Євгена Миколайовича Кондратюка (1914-1992), українського вченого, ботаніка;

100 років від дня народження Анатолія Никифоровича Скибенка (1924-1981) українського актора, режисера, педагога.

Церковне свято:

Сьогодні у православному календарі день пам'яті святих мучеників Євлампія та Євлампії, християнських святих, які постраждали за віру в III або IV столітті. Їхнє життя і мучеництво шанується в православній і католицькій традиціях.

Євлампій і Євлампія були братом і сестрою. За легендою, вони походили з родини знатних християн у місті Мітилена (сучасний Лесбос). У той час, коли християн переслідували, ці двоє відмовилися зректися своєї віри. Вони активно проповідували християнство, за що їх схопили і піддали тортурам.

Після жорстоких тортур і спроби примусити їх до зречення, святих стратили.

Іменини: Андрій, Антон, Василь, Кирило, Павло, Сергій, Степан.

Останні новини Чернігівщини

Розпочався ІІ-й етап Тижня безпеки дорожнього руху: на Чернігівщині перевіряють автотранспорт 17:08

З 11 по 17 листопада в рамках ІІ-го етапу Тижня безпеки дорожнього руху інспектори проводять рейдові перевірки автомобільного транспорту для пасажирських та вантажних перевезень.

Ріпкинські поліцейські розшукали 74-річного чоловіка, який понад добу блукав у лісі 16:40

Поліцейські відділення № 2 (селище Ріпки) Чернігівського райуправління поліції спільно з прикордонниками, військовими та громадськістю розшукали літнього чоловіка, який заблукав під час збирання грибів і понад добу провів у лісі.

Низку нагород представники Чернігівстької област івибороли на Чеипіонаті світу з боротьби самбо 15:55

З 08 до 10 листопада у Астані (Казахстан) відбувся чемпіонат світу з боротьби самбо (спортивне та бойове).

Коштом UNITED24 триває відновлення Чернігівської ЦРЛ 15:43

В обласному центрі триває відбудова центральної районної лікарні, яка зазнала серйозних ушкоджень ще на початку 2022 року внаслідок російського авіаудару та бомбардувань.

Засідання Чернігівського Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад у Ніжині: про відбудову області та План перемоги 14:36

Учора у Ніжині відбулося розширене засідання Чернігівського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. У діалозі офлайн – начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської облради Олена Дмитренко, народний депутат Сергій Гривко, очільники районів та громад.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини