23 липня: цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 881 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 881 RUSSIAN AGRESSION
23 липня у світі відзначають Всесвітній день синдрому Шегрена, Всесвітній день китів і дельфінів.
Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Трохима, Теофіла і тих, хто з ними.
Всесвітній день китів і дельфінів
Всесвітній день китів і дельфінів заснований 1986 року Міжнародною китобійною комісією. Його відзначають 23 липня, оскільки цього дня 1982 року IWC проголосувала за повну заборону комерційного видобутку китів, із сезону 1985/1986.
Заборона набула чинності 19 лютого 1986 року. Тому 19 лютого відзначають ще один день - Всесвітній день китів. Його вважають днем захисту й інших морських ссавців, покликаним звернути увагу людства на проблеми китів, китоподібних та інших морських ссавців.
Іноді екологічні організації різних країн спільно присвячують цей день захисту якогось одного виду ссавців, над яким нависла загроза знищення. За іншими даними, цей день відзначають кожної 3-ї суботи лютого.
Всесвітній день синдрому Шегрена
Синдром Шегрена - це розлад імунної системи, що характеризується сухістю в очах і роті, оскільки він вражає клітини, які виробляють слину і сльози. Він також може вражати інші частини тіла, такі як щитовидна залоза, нирки, печінка, легені та нерви. Інші симптоми - біль у суглобах, шкірні висипання, сухість піхви, безперервний сухий кашель, збільшення слинних залоз, поганий стан зубів, надмірна спрага і тривала втома різного роду.
Синдром Шегрена був уперше виявлений доктором Генріком Шегреном, шведським офтальмологом, у 1933 році. Він зустрів пацієнта, який скаржився на сухість очей, сухість у роті та біль у суглобах. Хоча кожен із цих симптомів уже був добре відомий, саме їхнє поєднання доктор Шегрен помітив і вирішив дослідити. Його робота не лише проклала шлях для сучасних дослідників у цій царині, а й допомогла всім пацієнтам, які живуть із цим складним захворюванням.
Ще цього дня:
1888 - У Києві відкрили пам'ятник Богдану Хмельницькому;
1901 - Німецький лікар Роберт Кох висунув теорію, що переносником бубонної чуми є щури;
1908 - Молодотурецька революція. Відновлення конституції в Османській імперії;
1936 - Створено Інститут історії України АН УРСР;
1951 - У Рокенкорті (Французька республіка) відкрито штаб-квартиру НАТО;
1966 - Запустили першу чергу Кременчуцького нафтопереробного заводу;
1974 - Скинуто диктатуру "чорних полковників" у Греції;
1975 - Канада закрила свої атлантичні порти для іноземних рибальських кораблів;
1979 - Духовний лідер Ірану аятола Хомейні заборонив трансляцію музики через те, що це розбещує молодь;
1980 - Запуск космічного корабля Союз-37, у складі екіпажу якого в космос вирушив перший космонавт з Азії, в'єтнамець Фам Туан;
1982 - Ухвалено рішення про повну заборону вилову китів із комерційною метою;
1990 - Леоніда Кравчука обрано головою Верховної Ради УРСР.
Церковне свято
День пам'яті святих мучеників Трохима, Теофіла і тих, хто з ними
Святі мученики Трохим, Теофіл і з ними тринадцять святих мучеників постраждали за часів гонінь на християн при імператорі Діоклетіані (284-305).
Приведені на суд, вони мужньо сповідували себе християнами і відмовилися принести жертву ідолам. Після жорстоких тортур святих мучеників із перебитими гомілками кинули у вогонь. Зміцнювані Господом, вони вийшли з вогню абсолютно неушкодженими і ще більше прославляли Христа. Тоді, зневірившись зломити волю святих сповідників, мучителі їх обезголовили.
Іменини: Андрій, Віталій, Трохим, Теофіл, Федір, Ганна.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні перевірили повідомлення щодо ймовірно озброєного чоловіка 17:43
Сьогодні, близько 12-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення від громадянки про те, що вулицею Олега Міхнюка рухається чоловік, який тримає у руках предмет, схожий на зброю.
Менеджмент та партнерство: новий вектор розвитку професійної освіти 17:11
Сучасні виклики ринку праці спонукають освіту трансформуватися та ефективно взаємодіяти з міжнародними партнерами та провідними роботодавцями.
Неправдивий виклик — не розвага 16:35
Учора, близько 20-ї години, до нас надійшло повідомлення про вбивство на вулиці Слобідській — чоловік заявив, що вбив водія таксі.
9 років ув’язнення за незаконний збут психотропних речовин: апеляційний суд залишив вирок без змін 16:13
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції, яким визнано винним раніше судимого 25-річного мешканця міста Бахмач у придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах (ч. ч. 2, 3 ст. 307 КК України).
Регіональний план управління відходами: про розвиток в області інфраструктури сортування та переробки сміття – на брифінгу в ОВА 15:18
Реалізація Регіонального плану управління відходами дозволить громадам Чернігівщини розвивати інфраструктуру сортування та оброблення відходів. Це значно зменшить навантаження на довкілля.