Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 07:13:34

Податківці і громадськість обговорюють Програму лібералізації державної податкової політики на 2013 - 2014 роки

10.12.2012   11:36

Протягом останнього місяця від платників податків надходять пропозиції щодо реформування податкової політики. Після узагальнення та систематизації вони будуть узяті за основу Програми лібералізації державної податкової політики на 2013 - 2014 роки, яку ДПС України розробляє на виконання доручення Президента України.

"У цьому документі буде відображено комплекс найактуальніших та найзатребуваніших бізнесом інновацій у вітчизняній практиці оподаткування", - заявив Голова ДПС України Олександр Клименко під час розширеного засідання Громадської ради при ДПС України. За його словами, Програма лібералізації формується за принципом паритету інтересів держави та бізнесу і стане спільною "дорожньою картою", керуючися якою обидві сторони стабільно працюватимуть протягом наступних двох років.

Для того щоб програма відповідала потребам і очікуванням бізнесу ДПІ у м. Чернігові проводить зустрічі з представниками підприємств, організацій міста. Мета таких заходів - почути кожного. З початку року проведено - 24 засідання "круглого столу", 40 інших заходів, а саме зустрічі, конференції, семінари.
Підприємці також мають змогу надавати свої пропозиції через єдиний веб-портал ДПС України, спеціальні скриньки у приміщенні податкової інспекції, соціальні мережі, електронною поштою.

Чого ж хочуть учорашні візаві й сьогоднішні партнери податкової? Суб'єкти господарювання розраховують на зниження ставок і зменшення кількості податків, спрощення системи розрахунку і адміністрування податків, удосконалення законодавчої бази.

Уже найближчим часом для полегшення життя бізнесу буде запроваджено такі інновації у процесі адміністрування податків:
спрощення порядку реєстрації платників ПДВ за рахунок впровадження електронної форми реєстрації;
електронні податкові перевірки;
електронний кабінет платника податків, через який надаватимуться дистанційні податкові послуги у режимі реального часу;
спрощення податкової звітності і подальша гармонізація податкового та бухгалтерського обліку.

Звичайно, межі вдосконалення безмежні, але попередній аналіз пропозицій громадськості та  висновків фахівців продемонстрував, що очікування бізнесу переважно збігаються з планами уряду та податкової служби. "Це тішить. Неможливо приймати будь-які зміни до Податкового кодексу України без обговорення з бізнесом, громадськістю. Це надважливо, щоб ті новації, які ми пропонуємо, відображали їх думку", - вважає Олександр Клименко. Він висловив сподівання, що Програма лібералізації дасть змогу врегулювати актуальні питання податкового законодавства, а тим, хто долучився до її обговорення, - пишатися, що саме їхні ініціативи використано у Податковому кодексі України.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини