Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 22 травня, 02:31:58

Чаус про оперативну ситуацію по обстрілах, повноводдя та візит міжнародної делегації

20.04.2023   15:57Агенцiя

В ефірі телеканалу «Рада» 19 квітня начальник ОВА зазначив, що ворог продовжує наносити артилерійські та інші удари по населеним пунктам Чернігівщини. Внаслідок цього виникають проблеми з енергетикою.

«І минулого тижня, і цього тижня ворог обстрілює населені пункти Новгород-Сіверської громади. Більш того, з минулого тижня ворог почав застосовувати керовані авіаційні бомби. І саме цими бомбами наносить руйнівні удари по об’єктах інфраструктури. Але, на щастя, наші енергетики героїчно відновлюють електропостачання, навіть у найвіддаленіших населених пунктах. Це не просто слова, це дійсно героїчні дії», - наголосив В’ячеслав Чаус.

Він порекомендував мешканцям прикордонних громад з метою безпеки утриматися від відвідувань кладовищ у поминальні дні, щоб не створювати великих скупчень.

Не менш важливою є тема повноводдя. За словами начальника ОВА, на сьогодні в області підтоплено 12 населених пунктів. Це села в Чернігівському, Новгород-Сіверському і Корюківському районах. Найскладнішою залишається ситуація в Чернігівському районі, де вийшла з берегів річка Дніпро: у семи населених пунктах будівлі фактично відрізані від життя. У разі, коли люди не зможуть далі перебувати в свої домівках, може бути проведена евакуація. Але наразі такої потреби нема.

«Там зараз працює ДСНС, за що окремо дякую службі. До Чернігівських підрозділів рятувальників долучились додаткові резерви з Волинської, Полтавської,  Житомирської і ще кількох областей. У нас є човни і ми доставляємо воду та здійснюємо перевезення людей. Ми готові до будь-якого подальшого розвитку стихії, але на сьогодні ми вже відмічаємо спад води», - зазначив В’ячеслав Чаус.

Також говорили про візит до Чернігівської області іноземних делегацій в рамках проведення Міжнародного саміту громад і регіонів при Президентові України.

«Дійсно на Чернігівщині сьогодні була велика потужна делегація. Це були представники Франції і Латвії. До речі посли Франції і Латвії після деокупації області одними з перших завітали на Чернігівщину і запропонували свою допомогу. Тому сьогодні ми дуже багато дякували за те, що вже зроблено і Францією, і Латвією в допомозі Чернігівщині. А це і мости від Франції,і будівельні матеріали, і інша гуманітарна допомога», - наголосив начальник ОВА.

Головним питання, яке обговорили під час зустрічі є відновлення житла. На сьогодні, вже відновлено близько трьох тисяч будинків. Але попереду ще багато роботи.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

 У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії

У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22

У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.

За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20

У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.

На Чернігівщині ярими культурами засіяно майже 80% від запланованого 12:27

Аграрії області нарощують темпи сівби: під ярими культурами – 826,7 тис. га. Це становить майже 80% від запланованих обсягів.

Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:16

Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний місцевий мешканець. Зловмисника затримали. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:14

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій а саме: 1 випадок загибелі на водних об’єктах та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини