Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 січня, 13:05:57

Чернігівщина: Обіцянки і справи – два фантоми одного сподівання

10.12.2012   09:32Агенцiя

Одного разу, у “Великій книзі афоризмів” мені до ока припала фраза: “Зроби, якщо не можеш пообіцяти!”. Гарний вислів. Головне, щоб усе відбувалося не навпаки. А що спонукало мне пригадати ці слова, так це чергове зібрання експертів, політиків, журналістів та представників громадськості, яке нещодавно відбулося у чернігівському прес-клубі “Чиста політика”. Зрозуміло, що тема останніх виборів не вщухатиме ще певний час, тому й досі ми намагаємося визначити, в яких же моментах громади отримали “бонус на майбутнє”, а в яких знову “програли битву за найкращі часи”.

В ході зазначеного зібрання Чернігівська громадська організація “Освітній центр “Ініціатива” (а саме її голова Павло Пущенко) презентувала присутнім інформаційну збірку “Передвиборчі обіцянки депутатів з Чернігівщини: Верховна Рада сьомого скликання”.

До неї увійшли узагальнені дані про особливості передвиборчої кампанії в області: офіційні результати виборів по кожному з 6-ти округів; біографії переможців-мажоритарників; результати соціологічних досліджень щодо проблем, які хвилювали людей напередодні виборів; передвиборчі програми (обіцянки), які давалися місцевими мажоритарниками (тепер вже депутатами нового парламенту), які перемогли в округах. До речі, матеріали для видання збирали з усіх відкритих і доступних джерел: газет, буклетів, брошур, листівок, офіційних (в тому числі розширених) програм тощо. За словами пана Пущенка, головна мета збірки – зафіксувати передвиборчі обіцянки учасників перегонів.

“Громадськість має контролювати роботу депутатів та питати, що вони зробили для виконання своїх передвиборчих обіцянок. Саме це має бути основним критерієм оцінки роботи будь-якого політика”, – зазначив він. Як повідомив експерт, дехто з кандидатів в запалі боротьби давав короткострокові обіцянки, дехто спирався на благодійність та матеріальну допомогу людям сьогодні, аніж на програми розвитку регіону і плани на майбутнє. Були й ті, хто майстерно жонглював гаслами і лозунгами або підписував з кожною громадою села соціальні угоди. Отже, кожен боровся як міг, вмів і планував. А книжечка стала, такою-собі, пам’яткою як для переможців, так і для громади. Тільки от, в решті решт, хто отримає більшу користь від неї – видавник, депутат, “Ініціатива” чи виборець – покаже час.

На останок, ЧОЦ “Ініціатива” наголосила, що видання даної збірки стало завершальнім етапом проекту “Парламентські вибори, як шанс для розв’язання місцевих проблем Чернігівського регіону”. Також, організація планує створити на сайті “Події і коментарі” (www.pik.cn.ua) спеціальний розділ, присвячений вище запропонованій темі, де в профілі кожного депутата з Чернігівщини будуть зафіксовані всі його обіцянки та ступінь виконання кожного пункту на певний час. “Таким чином виборці зможуть оцінити ступінь відповідальності кожного політика”, – наголосив керманич “Ініціативи”.

Наразі, ще один “розбір виборчих польотів” пройшов нормально: проект успішно презентовано, інформацію отримано, збірки роздано. І це, певно, не останнє зібрання на тему осінньої “кампанії 2012”. Але, залишилося два “на жаль”: обіцянок, на жаль, забагато, а от збірок, на жаль, замало. Як би ж останніх було більше і їх отримала більшість виборців в усіх округах регіону, то це б могло стати на кшталт щоденника для нотаток. Тоді б, може, і говорили б про це частіше, і контроль відбувався своєчасно. Але… І знову таки – на жаль, що взагалі обіцянки (здебільшого і в звичайному житті також) роздаються дуже часто і надто легко, адже із самого початку йде розрахунок на погану пам’ять того, кому вони адресовані.

І все ж таки добре, що хоча б невелику частину населення проблема фантому обіцянок і справ не залишає в спокої. Головне, щоб не виявилося на фініші, як у вислові одного французького комедіографа: “Обіцяй тільки неможливе, і у тебе не буде підстав собі в чомусь дорікати”.


Юлія Найда

http://narodna.org.ua/news.php?AYear=2012&AMonth=12&ADay=6&ArticleID=16727

Останні новини Чернігівщини

Панічний розлад та як із ним впоратися

Панічний розлад та як із ним впоратися 12:34

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 264 млн людей у світі — що складає 3,6% населення планети — мають панічні розлади.

Особу, яка викрала грошові кошти з картки лікаря засуджено до позбавлення волі.

Особу, яка викрала грошові кошти з картки лікаря засуджено до позбавлення волі. 12:29

За процесуального керівництва Чернігівської окружної прокуратури особу, яка перебуваючи у лікарні викрала в лікаря картку та зняла з неї грошові кошти, засуджено до позбавлення волі.

Чернігівською окружною прокуратурою до суду направлено обвинувальний акт відносно мешканки м.Черніговаза шахрайство

Чернігівською окружною прокуратурою до суду направлено обвинувальний акт відносно мешканки м.Черніговаза шахрайство 12:22

Чернігівською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт відносно 20-річної місцевої жительки за заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.190 КК України).

Пройшло обговорення реформи шкільного харчування

Пройшло обговорення реформи шкільного харчування 12:17

На Чернігівщині Держпродспоживслужба спільно з громадською спілкою «СФЕРО» організували зустріч з освітянами Борзнянської громади щодо реформи шкільного харчування

Виставка «Кольоровий світ Ростислава Палецького» у Чернігівському музеї-заповіднику М.М.Коцюбинського

Виставка «Кольоровий світ Ростислава Палецького» у Чернігівському музеї-заповіднику М.М.Коцюбинського 12:01

19 січня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.М.Коцюбинського було відкрито виставку художніх робіт «Кольоровий світ Ростислава Палецького».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини