Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 10 травня, 20:44:23

У діалозі влади та громади не вистачає системності

01.12.2012   18:42Агенцiя

Співпраця між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства часто не ефективна, бо їй не вистачає постійності і системності.

Таким був один із висновків фокус-групи на тему: «Існуючі механізми взаємодії між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства», що відбулася у Мені. Плюси та мінуси у стосунках влади та громади обговорили представники найактивніших громадських організацій міста та району.

Думки учасників фокус-групи інколи були полярними: від оцінки рівня взаємодії між органами влади й громадою словом «ніякий» до конкретних прикладів тісної співпраці. Зокрема, голова районної ветеранської організації Раїса Москальська запевнила, що влада завжди підтримує ініціативи ветеранів і всіляко сприяє ефективній роботі громадської організації. Звісно, для цього потрібна ініціативність самої громади, не чекати, що все принесуть «на тарілочці».

Учасники фокус-групи погодилися з думкою, що при вирішенні місцевих проблем у тандемі виконавчої влади та громадського активу зовсім не зайвим є і третій – місцеве самоврядування. Поєднання зусиль трьох інституцій дозволило б ефективно працювати на розвиток громад.

Як зазначила модератор фокус-групи керівник Чернігівської громадської організації «Центр «Доброчин» Наталія Дрозд, громадські лідери Менщини мають усі можливості, аби впливати на розвиток території і лобіювати інтереси громади. А для цього варто не тільки визначити механізми співпраці з владою, але й забезпечити їх ефективне функціонування.

За визнанням усіх учасників фокус-групи, цей захід став не тільки цікавою і плідною дискусією, але і дав поштовх до подальшої активізації громадських організацій Менщини.

Захід проходив у рамках проекту Асоціації регіональних засобів масової інформації «Громада і влада: партнерство, діалог і взаємодія» за фінансової підтримки з обласного бюджету на виконання пп. 4, 8 обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012 – 2015 роки «Чернігівська громада».

Олександр Назаренко,
Асоціація регіональних ЗМІ

Останні новини Чернігівщини

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото)

Невідомі водойми України: 15 унікальних озер, водоспадів, каньйонів і заток (фото) 13:47

Коли збираємося у подорож, нам все частіше хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Хоча, під час планування відпочинку, перше, що спадає на думку, – це найбільш популярні курорти.

Цікаві факти про кактуси

Цікаві факти про кактуси 13:31

Кактус – це не тільки звичний елемент домашнього декору, що розмістилося де-небудь на підвіконні. Багато з цих рослин мають дивовижні властивості, а число їх видів величезна. Також кактуси грають важливу роль в екосистемі тих регіонів, де ростуть.

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом

Смачні рецепти вихідного дня: банош з грибами та беконом 13:25

Це дуже ситна страва. Насичений смак грибів та сиру, поживність кукурудзяної каші, як у традиційного баношу, та принцип приготування, як в італійської лазаньї — шарами. Це експеримент, який точно закінчиться успіхом.

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня

Гороскоп на наступний тиждень з 10 по 16 травня 13:21

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 10 по 16 травня 2021 року.