Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 березня, 09:12:06

У діалозі влади та громади не вистачає системності

01.12.2012   18:42Агенцiя

Співпраця між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства часто не ефективна, бо їй не вистачає постійності і системності.

Таким був один із висновків фокус-групи на тему: «Існуючі механізми взаємодії між органами виконавчої влади та інститутами громадянського суспільства», що відбулася у Мені. Плюси та мінуси у стосунках влади та громади обговорили представники найактивніших громадських організацій міста та району.

Думки учасників фокус-групи інколи були полярними: від оцінки рівня взаємодії між органами влади й громадою словом «ніякий» до конкретних прикладів тісної співпраці. Зокрема, голова районної ветеранської організації Раїса Москальська запевнила, що влада завжди підтримує ініціативи ветеранів і всіляко сприяє ефективній роботі громадської організації. Звісно, для цього потрібна ініціативність самої громади, не чекати, що все принесуть «на тарілочці».

Учасники фокус-групи погодилися з думкою, що при вирішенні місцевих проблем у тандемі виконавчої влади та громадського активу зовсім не зайвим є і третій – місцеве самоврядування. Поєднання зусиль трьох інституцій дозволило б ефективно працювати на розвиток громад.

Як зазначила модератор фокус-групи керівник Чернігівської громадської організації «Центр «Доброчин» Наталія Дрозд, громадські лідери Менщини мають усі можливості, аби впливати на розвиток території і лобіювати інтереси громади. А для цього варто не тільки визначити механізми співпраці з владою, але й забезпечити їх ефективне функціонування.

За визнанням усіх учасників фокус-групи, цей захід став не тільки цікавою і плідною дискусією, але і дав поштовх до подальшої активізації громадських організацій Менщини.

Захід проходив у рамках проекту Асоціації регіональних засобів масової інформації «Громада і влада: партнерство, діалог і взаємодія» за фінансової підтримки з обласного бюджету на виконання пп. 4, 8 обласної Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012 – 2015 роки «Чернігівська громада».

Олександр Назаренко,
Асоціація регіональних ЗМІ

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.