Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 листопада, 17:13:02

У Чернігові всього планують перейменувати 148 вулиць

25.05.2022   17:05Агенцiя

Повномасштабний воєнний напад росії на суверенну територію України спонукає нас усіх визнати важливі життєві реалії з якими ми мирилися довгі роки.

24 лютого 2022 року ми переконалися, що росіяни  нам не брати, що наша "спільна історія" — це багатовікове нищення і приниження української ідентичності московитами. І що наше сприйняття російського внеску у світову культуру і цивілізацію було перебільшеним.

Ця війна показала, що нам інакше треба дивитися не тільки на глобальні стосунки між нашими народами, але й на деталі локальної історії та локальної пам’яті. Наш моральний обов’язок вимагає глибокого переосмислення чернігівського громадського світогляду і культурного ландшафту. Насамперед, йдеться про деколонізацію вулиць, місць пам’яті та історичних наративів.

Розуміємо, що війна триває і такі питання можуть вважатись нині неактуальними. Але мовчати ми не маємо права!

З метою деколонізації міського простору у квітні 2022 року на базі Управління культури та туризму Чернігівської міської ради було створено робочу групу метою роботи якої став аналіз назв вулиць, обов’язкових до перейменування.

Під час щотижневих зустрічей до перейменування було визначено 148 вулиць. Враховуючи те, що війна й досі триває, і що це досить масштабна робота, було прийнято рішення поетапності даного процесу. Наразі мова йде про перейменування перших десяти вулиць, обговорення яких власне і відбудеться цієї п'ятниці, 27 травня. 

За повідомленням Управління культури та туризму

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини