Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 13:22:41

Кандидатські обіцянки або поствиборчі нагадування

24.11.2012   15:09

Аби виборці могли для себе розібратися, що ж наобіцяли їм під час виборчої кампанії, активісти ГО "Ініціатива" зібрали в одному виданні всі обіцянки та передвиборчі програми кандидатів в депутати. Причому збирали методично з усіх відкритих та доступних джерел: газет, буклетів, брошур, листівок та офіційних програм.

23 листопада у чернігівському  прес-клубі "Чиста політика" відбулося представлення інформаційного збірника "Передвиборчі обіцянки депутатів з Чернігівщини: Верховна  Рада сьомого скликання".

Це видання підготовлене Чернігівською громадською організацією "Освітній центр "Ініціатива" стало  завершальнім етапом реалізації проекту  "Парламентські вибори, як шанс  для розв'язання місцевих проблем Чернігівського регіону",  що був  реалізований в Чернігівській області   в межах спільної ініціативи з громадською організацією "Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень" за підтримки  Фонду Східна Європа та Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Збірник містить офіційні програми та обіцянки кандидатів, а також "темні плями" біографій кандидатів, які були викриті завдяки проведенню дослідження Руху "ЧЕСНО".

Видання представив  голова ЧОЦ "Інціатива" Павло Пущенко. За його словами, головна мета такого видання - зафіксувати передвиборчі обіцянки депутатів.

"Ми зафіксували не лише офіційні програми, але і обіцянки, що давалися в ході виборчої кампанії. Громадськість має неустанно контролювати роботу депутатів та питати,  що вони зробили для виконання своїх передвиборчих обіцянок. Саме це має бути основним критерієм оцінки будь-якого політика", - зазначив він.  

Як зазначив експерт, дехто з кандидатів в запалі боротьби давав короткострокові обіцянки. Наприклад, Валерій Дубіль пообіцяв побудувати 120 дитячих майданчиків до кінця 2012 року, добитися надання Ялівщині статусу регіонального ландшафтного парку.

"Найбільше обіцянок дав Ігор Рибаков. Підписував з кожною громадою села соціальні угоди. Дороги, ремонти ФАПів, клубів - 160 громад з якими було підписано такі домовленості. Газифікація, прокладення доріг. Рибаков депутат який залучив найбільше коштів з держбюджету на свій округ під час виборів. Залучено більше 110 мільйонів", - розповів керівник "Ініціативи" Павло Пущенко.

Інші кандидати-переможці виборчих перегонів у своїх обіцянках більше спиралися на благодійність та матеріальну допомогу виборцю сьогодні, ніж на програми розвитку регіону та плани на майбутнє.

Найбільше епатажу та драйву було у передвиборчій кампанії Олега Ляшка. "Його обіцянки важко структурувати та визначити. Були заклики, гасла…", - поділився керівник "Ініціативи".

Інший переможець - Іван Куровський - роздавав обіцянок не багато, але вони є. В основному, це конкретна допомога сільським громадам, селам. А із загальних: підняття орендної плати з 3% до 6%. Це, до речі, головне, за що люди цілими селами хочуть вступити до "Агропрогресу" пана Куровського.

Також ЧОЦ "Ініціатива" планує створити на сайті громадської організації "Події і коментар" (www.pik.cn.ua) спеціальний розділ присвячений передвиборчим обіцянкам депутатів з Чернігівщини. В профілі кожного депутата будуть зафіксовані всі його обіцянки та ступінь виконання кожного пункту на даний час.  Таким чином виборці зможуть оцінити ступінь відповідальності кожного політика - переконані в громадській організації.

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.