Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 вересня, 12:53:34

Від миру вдома до миру в усьому світі

24.11.2012   10:29

Під таким гаслом цього року проходить Всесвітня акція “16 днів проти гендерного насильства”, яка розпочнеться 25 листопада. Про її мету й способи підтримки йшлося під час засідання “круглого столу” в Чернігівській міській раді.

Як зазначив начальник відділу у справах сім’ї та молоді міської ради В’ячеслав Голуб, цей захід має на меті активізацію діяльності державних структур і громадських організацій щодо захисту прав жінок і дітей та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Він нагадав історію проведення акції та зазначив, що з року в рік вона набуває поширення.

Зокрема, за даними МВС із питань попередження насильства в сім’ї до відділів у справах сім’ї, молоді та спорту, органів внутрішніх справ, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області за 9 місяців поточного року надійшло 1538 звернень щодо фактів насильства в сім’ях. На профілактичному обліку органів міліції перебуває майже 2 тисячі осіб, які вчинили насильство в сім’ї.

Голова обласної організації Спілки жінок України Ірина Дорожкіна закликала учасників зібрання працювати спільно заради попередження насильства. “За статистикою, 70% жінок піддавались насиллю вдома чи на роботі. Не можна залишатися байдужими до цієї проблеми!”, – наголосила вона.

Жінки, які зазнали насилля чи агресії, можуть звернутися на національну “Гарячу лінію” з протидії насильству за телефоном 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або за номером 386 (безкоштовно для абонентів МТС, Life та Київстар).

Учасники засідання розповіли про факти насильницьких проявів, приклади реальної протидії насиллю, законодавчі механізми захисту порушених прав. До речі, трапляються випадки, коли жінки свідомо надають перевагу образу “жертви” й не хочуть боротися за звільнення від насильства. “Потрібно змінити стереотипи поведінки як насильників, так і їхніх жертв, проводити більш ефективні й дієві профілактичні заходи”, – вважає кандидат психологічних наук, доцент ЧДІЕУ Катерина Кальницька.

Для поширення інформації про проблеми гендерної культури сім’ї, сприяння збереженню сімейних цінностей і формуванню ненасильницької поведінки в Чернігові оголошується міський конкурс малюнка “Ні” насильству в сім’ї!”. Творчі роботи дітей та молоді віком до 17 років чекають за адресою: Чернігівська міська Ліга (клуб) ділових та професійних жінок, вул. Шевченка, 105-а, м. Чернігів, 14027. Телефон для довідок 670-312.

В роботі “круглого столу” взяли участь представники виконавчих органів міської та районних у м. Чернігові рад, органів внутрішніх справ, фахові психологи, члени громадських організацій.

Кампанія “16 днів проти гендерного насильства” ініційована у 1991 році Центром жіночого Глобального Лідерства.

Останні новини Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини

Що випускали підприємства машинобудівної галузі Чернігівщини 11:30

На підприємствах машинобудування зайнято понад 3 тис. осіб, що становить 10% від усіх зайнятих у промисловості області.

Урочиста церемонія Посвяти першокурсників у студенти Академії Державної пенітенціарної служби 11:10

Цьогоріч до факультету заочного і контрактного навчання зараховано 179 здобувачів вищої освіти, з них сьогодні 103 студентські квитки було вручено студентам денної форми навчання, освітнього рівня бакалавр за спеціальностями «Право», «Психологія», «Правоохоронна діяльність».

На ділянці ремонту дороги Т-25-19 Холми - Авдіївка укладений фінішний шар нового покриття 11:16

Дорога Т-25-19 - це маршрут, який з'єднує новоутворені Корюківський та Новгород-Сіверський райони Чернігівської області.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулося урочисте закриття проєкту «АртБліндаж» 11:00

Соціально-мистецький проєкт «АртБліндаж» реалізувався громадською організацією ветеранів «Спілка 13 БТРО» спільно з Чернігівською міською комунальною Централізованою бібліотечною системою.

Поблизу Чернігова поліцейські затримали вантажівку, водій якої залишив місце ДТП 10:40

Група реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління поліції зупинила вантажний автомобіль з явними механічними пошкодженнями за півсотні кілометрів від місця автопригоди з потерпілими, скоєної на території Сновської громади.