Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 14:19:49

Чернігів-Скопьє: співпраця в галузі охорони здоров’я набирає обертів

21.11.2012   08:02

Нещодавно із Республіки Македонія повернулася делегація Чернігівських медиків на чолі з головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Валерієм Зубом

В цій балканській країні наші земляки не тільки ділилися власним досвідом, але й запозичували передові напрацювання своїх македонських колег, а також зустрілися із міністром охорони здоров’я РМ Н.Тодоровим та уклали відповідні угоди про співпрацю.

Зазначимо, що цей візит відбувся на виконання підписаного у липні 2012 року Меморандуму про співробітництво між Чернігівським обласним онкологічним диспансером та Інститутом радіотерапії та онкології Клінічного центру м. Скоп’є.

За оцінкою македонської сторони візит, в рамках якого українська делегація влаштувала низку практичних семінарів за участю понад 70 македонських лікарів, мав важливе практичне значення для місцевих фахівців. Про це засвідчують: підписаний українською та македонською сторонами Меморандум про співробітництво між Університетською клінікою гінекології та акушерства (м. Скоп’є) та Чернігівським онкодиспансером; запрошення спеціалістів останнього до участі в Міжнародній медичній конференції (м.Охрід, травень 2013 р.) в якості основних доповідачів з питань оперативного лікування онкологічних хворих гінекологічного профілю; наміри македонських медиків придбати в Україні кріохірургічні установки «Кріо-Пульс»; домовленість найближчим часом провести в Македонії презентацію українського медичного обладнання з використання автоматизованих кріогенних систем зі змінними кріоінструментами та аплікаторами.

Принагідно зазначимо, що у складі Чернігівської делегації у Македонії разом із головою постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, кандидатом медичних наук і магістром державного управління, завідувачем поліклінічним відділенням обласного онкодиспансеру Валерієм Зубом також перебували головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, заслужений лікар України Володимир Зотов та депутат обласної ради, член постійної комісії з питань охорони здоров'я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, кандидат медичних наук, лікар-онкогінеколог, директор приватної клініки «Сіммед» Юрій Шень.  Члени делегації з міста на Десні висловлюють щиру вдячність за сприяння в їхній роботі першому секретарю з економічних питань Посольства України в Республіці Македонія, депутатауЧернігівської обласної ради попередніх скликань Валерію Кокотю.

 
Довідково: Перші напрацювання до тісної співпраці з цією молодою Балканською країною здійснив ще у 1996 р. тодішній представник Президента України в Чернігівській області, а нині заступник голови обласної ради, Валентин Мельничук, який підписав Угоду про взаємне економічне та торговельне співробітництво між Республікою Македонія (Собраніє м.Скоп’є) і Чернігівською областю.

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини