Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 липня, 17:37:43

Презентація друкованих видань з нагоди 80-ої річниці утворення Чернігівської області та 210-річчя створення Чернігівської губернії

20.11.2012   15:45

20 листопада на засіданні прес-клубу «Ділове слово» управління у справах преси та інформації облдержадміністрації проведено презентацію нових видань, а саме фотоальбомів «Чернігово-Сіверська земля», «Чернігівській області – 80 років» та збірника документів «Чернігівській губернії – 210 років. Збірник документів і матеріалів».

Нові видання презентували в. о. начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Дмитро Никоненко, директор Державного архіву області Раїса Воробей, начальник відділу використання інформації документів архіву Ірина Гаврись, завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Чернігівського державного технологічного університету Олександр Крук, працівники Державного архіву та обласного історичного музею ім. В. Тарновського. Відкриваючи захід, Дмитро Никоненко підкреслив, що ці видання спеціально підготовлені до ювілейних дат області та гідно презентують неповторність і привабливість Чернігово-Сіверської землі.

У фотоальбомі «Чернігово-Сіверська  земля» знайшли відображення чудові краєвиди і архітектурні шедеври, історичні  пам’ятки і портрети наших земляків, які своєю працею творили і творять новітню історію рідного краю. Над альбомом працював колектив упорядників на чолі з заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканком. Вступну статтю підготував Олександр Коваленко, кандидат історичних наук, професор, директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського. Використані фотоілюстрації Миколи Турчина, Віктора Кошмала, Миколи Тищенка, Валентина Вороб’я, Валерія Сорокіна.

Раїса Воробей розповіла  про видання «Чернігівській губернії – 210 років. Збірник документів і матеріалів». У ньому містяться документи, що висвітлюють події утворення Чернігівської губернії як самостійної адміністративно-територіальної одиниці у складі Російської імперії, а також різні етапи розвитку у хронологічній послідовності. Збірник розрахований на істориків, краєзнавців, викладачів, студентів, учнів та усіх хто цікавиться історією Чернігівського краю. Чимало цікавих відомостей надав також рецензент збірника Олександр Крук.

Ірина Гаврись у своєму виступі поінформувала про роботу над фотоальбомом «Чернігівській області – 80 років», де представлені фотокопії документів, фотографії про історію утворення нашої області та головні події, що відбувалися на протязі її існування. У виданні використані документи з фондів Державного архіву Чернігівської області, фото з фондів Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського та фото з архівів В. Кошмала, С. Бутка, М. Рябчука.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові продовжують відновлення гуртожитку на Бобровиці: коли планують завершити роботи 17:09

Демонтують старе вимощення та планують ґрунт, аби зовсім скоро встановити новий покрив і надійноубезпечити фундамент від опадів. У Чернігові розпочався наступний етап реконструкції пошкодженого гуртожитку, що на вулиці Шевченка, 246а.

Повідомлено про підозру адміністраторці Viber-каналу, який допомагав уникати мобілізації 16:46

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 19-річній жительці Прилуцького району у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Ремонт дороги на вулиці Курсанта Єськова розділять на дві черги: коли планують розпочати? 16:07

Дорогу на вулиці Курсанта Єськова почнуть ремонтувати цьогоріч, а завершать наступного.

«Прозорість і підзвітність»: робоча група спільно з громадськістю аналізує закупівлі та розглядає корупційні випадки 15:36

У жовтні минулого року при обласній військовій адміністрації розпочала діяльність робоча група «Прозорість і підзвітність».

У Ніжині поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень знайомому 19:05

Оперативники Ніжинського райуправління поліції за сприяння працівників карного розшуку обласної поліції впродовж доби розшукали та затримали чоловіка, який під час сварки завдав ножового поранення своєму приятелю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини