Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 02:26:45

Презентація друкованих видань з нагоди 80-ої річниці утворення Чернігівської області та 210-річчя створення Чернігівської губернії

20.11.2012   15:45

20 листопада на засіданні прес-клубу «Ділове слово» управління у справах преси та інформації облдержадміністрації проведено презентацію нових видань, а саме фотоальбомів «Чернігово-Сіверська земля», «Чернігівській області – 80 років» та збірника документів «Чернігівській губернії – 210 років. Збірник документів і матеріалів».

Нові видання презентували в. о. начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Дмитро Никоненко, директор Державного архіву області Раїса Воробей, начальник відділу використання інформації документів архіву Ірина Гаврись, завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін Чернігівського державного технологічного університету Олександр Крук, працівники Державного архіву та обласного історичного музею ім. В. Тарновського. Відкриваючи захід, Дмитро Никоненко підкреслив, що ці видання спеціально підготовлені до ювілейних дат області та гідно презентують неповторність і привабливість Чернігово-Сіверської землі.

У фотоальбомі «Чернігово-Сіверська  земля» знайшли відображення чудові краєвиди і архітектурні шедеври, історичні  пам’ятки і портрети наших земляків, які своєю працею творили і творять новітню історію рідного краю. Над альбомом працював колектив упорядників на чолі з заступником голови облдержадміністрації Віктором Тканком. Вступну статтю підготував Олександр Коваленко, кандидат історичних наук, професор, директор Інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського. Використані фотоілюстрації Миколи Турчина, Віктора Кошмала, Миколи Тищенка, Валентина Вороб’я, Валерія Сорокіна.

Раїса Воробей розповіла  про видання «Чернігівській губернії – 210 років. Збірник документів і матеріалів». У ньому містяться документи, що висвітлюють події утворення Чернігівської губернії як самостійної адміністративно-територіальної одиниці у складі Російської імперії, а також різні етапи розвитку у хронологічній послідовності. Збірник розрахований на істориків, краєзнавців, викладачів, студентів, учнів та усіх хто цікавиться історією Чернігівського краю. Чимало цікавих відомостей надав також рецензент збірника Олександр Крук.

Ірина Гаврись у своєму виступі поінформувала про роботу над фотоальбомом «Чернігівській області – 80 років», де представлені фотокопії документів, фотографії про історію утворення нашої області та головні події, що відбувалися на протязі її існування. У виданні використані документи з фондів Державного архіву Чернігівської області, фото з фондів Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського та фото з архівів В. Кошмала, С. Бутка, М. Рябчука.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини