Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 01:35:51

Роздача «секонду» і продуктових наборів за 3 місяці до виборів за 206 округом: чи законно це?

30.12.2021   10:37Агенцiя

Роздача продуктових пакетів і секонд-хенду за три місяці до проміжних виборів за 206 округом. Про такі факти у самому Чернігові та населених пунктах, що входять до меж округу, повідомляють місцеві жителі.

Продуктові набори від Шахова

27 грудня на парковці міського палацу культури з вантажівок людям роздавали продуктові пакети з символікою політичної партії «Наш край» та від фонду нардепа від цієї політсили Сергія Шахова.

Він цю інформацію підтвердив, але стверджує, що з виборами за 206 округом це не пов’язано.

"Я був особисто в Чернігові, повністю звозили волонтерів політичної сили «Наш край» і фонду «Нашого краю» також. А я є головою «Фонду Шахова» і головою, практично, політичної сили «Наш край». Ніяких політичних заяв на цьому заході не було. Закликання до голосування… Навпаки, я говорив, слава Богу, що сьогодні немає ніяких виборів. Якщо були б вибори – нас би точно не допустили до проведення такого заходу перед Новим роком".

За словами Шахова, «Наш край» з кандидатом по 206 округу ще не визначився. Цю інформацію підтвердив і його однопартієць Борис Приходько.

"Я думаю, що коли закінчаться новорічні свята, з 10 січня зустрінемося, порозмовляємо, чи є сенс виходити на передвиборчі перегони, чи немає. Треба зробити соціологію. З кандидатами немає проблем, чи є доцільність участі – основне питання в цьому".

Секонд-хенд з буклетами Ломаки

Два тижні тому до редакції Суспільного звернулися жителі Новоселівки, що під Черніговом йде підкуп виборців в приміщенні громадської бібліотеки. Туди 12 грудня звезли “секонд-хенд” та брошури із зображенням секретаря Чернігівської міської ради Олександра Ломаки. Люди, які прийшли в бібліотеку за наборами, говорити на камеру відмовилися. Ломако цю ситуацію прокоментував так.

 

"Я не був в Новоселівці, нічого не привозив. Я знаю, що працює благодійний фонд “Поліський оберіг” і вони в рамках програми “Рука допомоги” працюють по області, по Чернігівському району, але я на вихідних в Новоселівці не був, і нічого туди не привозив".

Сам Ломако за десять днів після цього коментаря став координатором благодійного фонду “Поліський оберіг”. Його десять років тому заснував міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. І через цей фонд у 2015 році на виборах міського голови роздавали гроші за підтримку Атрошенка у другому турі, що визнав і сам він.

"Абсолютно не соромно. Це рішення приймалося дійсно складно. Але це не була “сітка”, і гроші не давалися за голос".

Чи законно це?

Як розповів керівник обласного осередку Комітету виборців України Володимир Андрійченко, роздача "секонд-хенду" свідчить про підготовку Олександра Ломаки до виборів за 206 округом.

"Дещо дивно виглядає той момент, що секретар Чернігівської міськради надає матеріальну допомогу жителям інших громад, які не є в його юрисдикції і не є мешканцями міста Чернігова. Але, відповідно, ці люди є мешканцями і виборцями саме 206 виборчого округу. Фактично можемо говорити – секретар міськради націлився на вибори у 206, таким чином він намагається схилити до себе прихильність виборців 206 округу".

За словами Володимира Андрійченка, поки не стартувала виборча кампанія, такі дії політичних сил законні.

"Якщо дивитися з букви закону – то старт виборчої кампанії в 206 окрузі розпочинається 26 січня. Фактично закон про вибори починає діяти в 206 окрузі 26 січня, і всі будь-які дії, які будуть чинити потенційні кандидати до цієї дати є правомірними і не підпадають під дію виборчого кодексу. Тобто, роздача продуктових наборів або надання іншої матеріальної і нематеріальної вигоди виборцям не є порушенням і не є підкупом виборців".

Нагадаємо, до 206 округу входить частина Новозаводського району Чернігова, Чернігівський район у старих межах та колишній Ріпкинський. Поки офіційно кандидати на вибори за 206 округом не зареєструвалися.

Суспільне.Чернігів

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.