Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 січня, 07:08:36

Депутати Чернігівської міської ради звертаються до керівництва держави

26.11.2021   15:11Агенцiя

Більшістю голосів на пленарному засіданні 13 сесії Чернігівської міської ради 25 листопада депутати прийняли ряд звернень до центральних органів влади з кількох суспільно важливих питань.

Так, вони підтримали звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо відтермінування введення в дію реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для платників єдиного податку на 1 рік.

У тексті зверненні йдеться про те, що у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції та запровадженням на території України карантину в умовах економічної кризи надважливим є впровадження дієвих заходів для зменшення їх негативного впливу на стан економіки в цілому та малий і середній бізнес зокрема. Методи влади щодо посилення фінансової дисципліни у бізнес-середовищі можуть знівелювати спрощену систему оподаткування, призведуть до зростання витрат малого бізнесу.

«Саме тому ми, депутати Чернігівської міської ради, як представники інтересів платників податків до бюджету Чернігівської міської територіальної громади, враховуючи звернення громадських організацій підприємців міста, просимо відтермінувати застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку другої – четвертої груп», - сказано у зверненні.

 - Ми дуже хочемо, щоб підприємці домовилися з Урядом і фінансовим профільним комітетом й знайшли спільну мову у вирішенні цього питання. Сподіваємося, наше звернення буде враховане і Уряд разом з Верховною Радою візьме приклад з Чернігівської міської ради і буде також підтримувати підприємців, - зауважив секретар міської ради Олександр Ломако під час обговорення цього питання.

Також депутати підтримали звернення Чернігівської міської ради до Верховної Ради України щодо недопущення прийняття законопроєкту № 5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності», який перебуває на розгляді Верховної Ради України. Прийняття вказаного законопроєкту в другому читанні викликає занепокоєння як серед професійної архітектурної спільноти України, так і серед органів місцевого самоврядування. Він не відповідає інтересам територіальних громад та звужує повноваження органів місцевого самоврядування при вирішенні питань місцевого значення у сфері містобудівної діяльності. Крім того, прийняття законопроекту категорично не підтримують представники Національної спілки архітекторів України, про що у своєму зверненні до Чернігівської міської ради від 15.11.2021 № 03/11-21 повідомила Чернігівська обласна організація та Чернігівський регіональний осередок  Архітектурної Палати Національної спілки архітекторів України.

«На підставі викладеного вище, ми депутати Чернігівської міської ради з метою недопущення згортання реформи децентралізації та ліквідації архітектурного самоврядування європейського типу, звертаємося до Верховної Ради України з вимогою не допустити прийняття законопроекту № 5655 в другому читанні», - йдеться у зверненні.

Окрім цього, депутати проголосували за звернення до Кабінету Міністрів України щодо перегляду положень Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Як ми вже інформували раніше, 22 мільйони гривень надходжень до свого бюджету на рік втратить громада Чернігова внаслідок змін до цього документу, які внесені постановою Кабінету Міністрів України №1147 від 3 листопада. Це відбудеться через зменшення удвічі – з 1,0 до 0,5 - коефіцієнту для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту.

 «Враховуючи допущені порушення при прийнятті Методики, а також неприпустимість фінансування прорахунків керівництва державного підприємства, викликаного неефективним управлінням, за рахунок коштів місцевих бюджетів, Чернігівська міська рада звертається з проханням  переглянути положення Методики, які передбачають зменшення надходжень бюджетів територіальних громад», - зазначається у зверненні.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.