Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 березня, 15:18:32

Батурин вшанував пам'ять захисників "Гетьманської столиці"

15.11.2012   14:20

В Національному історико-культурному заповіднику “Гетьманська столиця”, що в містечку Батурин на Чернігівщині відбулись урочистості з нагоди вшанування воїнів-оборонців фортеці 1708 року.

В урочистостях взяли участь посадовці Бахмацької районної адміністрації, міста Ніжина та Батурина, делегація Чернігівського земляцтва в Києві, представники козацьких організацій з міст Прилуки, Батурин та Конотоп, викладачі і студенти Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Шевченка, а також народний аматорський фольклорно-обрядовий ансамбль “Козацька душа”.

У “Гетьманській столиці” відбувся церковний поминальний передзвін і панахидою у Воскресінській церкві – усипальниці Кирила Розумовського. Далі гості містечка взяли участь у мітингу-реквіємі та поклали квіти до пам’ятника жертвам Батуринської трагедії.

Про історичний аспект трагедії розповіла присутнім науковий співробітник відділу “Цитадель” Марина Хармак.
– Низько вклоняємось подвигу захисникам Батуринської фортеці, – наголосила науковець. – Ми завжди пам’ятатимемо ратний подвиг українських воїнів.

Захід продовжився у Гетьманському будинку, де присутні мали змогу подивитися на виставку Олени Харченко “Загибель Батурина очима сучасних художників”, а співробітники заповідника продемонстрували в лекційній залі музею археології Батурина два фільми “Іван Мазепа. Обличчя купюри” та “Батурин – козацька столиця”.

На завершення урочистостей творчі колективи міста та області виконали кілька пісень на козацьку та патріотичну тематику, а всі присутні символічно випустили в небо білосніжних голубів, як прообраз невинно убієнних душ захисників і мирних мешканців Гетьманської столиці.
 

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

Компенсації для роботодавців: за працевлаштування яких безробітних заплатить служба зайнятості 10:54

Сьогодні, в умовах воєнного стану, служба зайнятості пропонує бізнесу та роботодавцям фінансову підтримку у вигляді активних програм.