Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 22:53:20

«Політична шахівниця» № 5: «привіт з Києва» для Атрошенка, кисень від Ляшка, Тимошенко в Чернігові, «підігрів полів» партією Гройсмана

01.11.2021   12:27Агенцiя

Черговий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

Даний випуск проекту хронологічно охоплює часові проміжки минулого тижня (25 – 31 жовтня).

29 жовтня ЦВК ухвалене рішення про призначення на 27 березня 2022 року проміжних виборів народного депутата України по одномандатному виборчому округу № 206.

Сесія міської ради та «привіт з Києва» для Атрошенка

28 жовтня відбулося засідання чергової 12-ї сесії Чернігівської міської ради. Воно запам’яталося, наприклад, виступом групи активістів чернігівського Майдану та жителів будинку по проспекту Перемоги, 83, які висловили занепокоєння можливістю побудови підземного паркінгу на місці скверу у центрі Чернігова (площа Героїв Небесної Сотні) та знищення самого скверу. У той же час інші активісти заперечували аргументи виступаючих та заявляли про начебто їхній самопіар на темі. До дискусії підключився міський голова Владислав Атрошенко, який заявив, що ситуацію стосовно ймовірного знищення скверу в результаті будівництва паркінгу підігрівають певні представники депутатського корпусу міської ради, пов’язані з бізнес-структурами ТРЦ «Голівуд».

Що цікаво, під час сесії мер заявив про проведення правоохоронцями обшуків у окремих комерційних та комунальних підприємствах обласного центру та пов’язав їх зі своєю політичною діяльністю, назвавши їх «привітом з Києва». Не будемо переповідати тут подробиць цих обшуків та розслідувань, тим паче, що релізів від правоохоронних органів по ним вистачає, зупинимося на політичній стороні ситуації.

Вочевидь варто розуміти, що відносини між чернігівською міською владою та Офісом Президента, які й до цього не були райдужними, ще більше зіпсувалися після підписання меморандуму про політичний союз між партіями Атрошенка «Рідний дім» та опального київського міського голови Віталія Кличка «УДАР». Напруження додала й публічна відмова Атрошенка підписати тарифний меморандум із центральною владою щодо не підвищення цін на теплопостачання. Основною аргументацією мера стало твердження, що перекладання компенсації різниці в тарифах на місцеві бюджети стане для них важким тягарем та фактично знищить їх бюджети розвитку.

Як розвиватиметься ситуація далі? Якщо сторонам не вдасться досягти компромісу, можлива подальша активація важелів впливу центральною владою (по київському сценарію з Кличком). Окрім того, є цікавим припущення, що ситуація може бути використана з метою не допустити висування сильного кандидата на 206-й округ від «Рідного дому». У всякому випадку ми будемо з цікавістю стежити за розвитком ситуації та повідомляти наших читачів про всі подальші перипетії.

До теми: Політична шахівниця № 4: "адекватний кандидат" від "Рідного дому", питна вода від обласної ради, проблеми з теплом у Ніжині

Кисень від Ляшка

На початку минулого тижня стало відомо про серйозну проблему з нестачею кисню у медичних закладах обласного центру. Ситуацію було тимчасово вирішено 26 жовтня шляхом отримання благодійної допомоги у вигляді 20 тон рідкого кисню від компанії «Метінвест». Про свою переважну роль у наданні такої допомоги заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко. Вважаємо, що таким чином головний радикал зробив пробний крок щодо своєї можливої участі у виборах по 206-му округу, як би позначив свою присутність. У випадку подальшої активності РПЛ та особисто Ляшка на території регіону можна буде впевненіше заявляти про серйозність його намірів.

Тимошенко у Чернігові

У той же час, ще одним топовим політиком загальноукраїнського масштабу, який звернув увагу на місто Чернігів, на цьому тижні стала лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. 28 жовтня вона відвідала обласний центр, де побувала на харчопереробному підприємстві «Вимал» та у кількох медичних закладах міста. Вочевидь, ЮВТ наразі теж придивляється до вакантного 206-го округу щодо можливого висування кандидата від «Батьківщини» для участі у виборах. Хоча заради об’єктивності слід сказати, що участь такого кандидата буде більше номінальною, так би мовити «для галочки», тільки з метою підтримки статусу політичної сили. На нашу думку, загальне просідання «Батьківщини» у загальноукраїнському масштабі, яке спостерігається уже доволі довгий проміжок часу, та певна вичерпаність кадрового та ресурсного потенціалу цієї політсили на місцях, у тому числі, і у нашому регіоні, свідчать про відсутність вагомих шансів на успішний виступ їх кандидата. Логічно, що такий «застій» спонукатиме лідерів «Батьківщини» активніше робити ставку на молодих креативних лідерів, вливати «свіжу кров» у керівну ланку місцевих парторганізацій. У контексті цього слід розцінювати і обрання головою Чернігівської міської парторганізації «Батьківщини» Артема Євминця, який до цього часу перебував на посаді прес-секретаря обласної організації партії.

«Підігрів полів» партією Гройсмана

І варто сказати, що активний процес партійного будівництва в області розпочато такою політичною силою, як «Українська стратегія Гройсмана». Голова обласної організації цієї партії Андрій Прокопенко протягом останніх тижнів здійснює вояжі до територіальних громад регіону, де проводить зустрічі із прихильниками політсили та курує організаційні процеси зі створення місцевих партійних осередків. До прикладу, ним було відвідано Понорницьку селищну (Новгород-Сіверський район), Яблунівську (Прилуцький район) та Новобасанську (Ніжинський район) сільські територіальні громади. Таку активність керівника організації партії Володимира Гройсмана на Чернігівщині необхідно оцінювати у контексті «підігріву полів» цією політсилою. Під цим терміном слід розуміти формування партійних осередків, окреслення кола ймовірного базового електорату з метою подальшої успішної роботи з ним. А ми надалі будемо продовжувати стежити за цікавим процесом побудови партійної структури нової для нашого регіону політичної сили.

До теми: «Політична шахівниця» №3. Хто може стати претендентом на округ померлого Антона Полякова?

Андрій Подвербний, політичний аналітик

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина

Поліцейські Чернігівщини викрили підозрюваних у розбійному нападі на мешканців Ніжина 18:02

Співробітники управління карного розшуку та кримінального блоку поліції області викрили зловмисників, які причетні до розбійного нападу на 42-річного фермера з Ніжина та його 33-річну знайому. Підозрюваним загрожує до десяти років ув’язнення з конфіскацією майна.

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення

У Чернігівській області 25 січня відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення 17:55

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА 25 січня проводитиме комплексну технічну перевірку територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення Чернігівської області з передачею всіх команд та навчальних повідомлень цивільного захисту до керівного складу районів та міст обласного значення.

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19

За тиждень в Чернігівській області виявлено 2168 нових випадків COVID-19 17:53

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, за тиждень (17.01.2022-23.01.2022) в області зафіксовано 2168 нових випадків COVID-19.

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.