Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 10:20:04

«Політична шахівниця» №2: комунікації нардепів, чому мер Атрошенко не підписав тарифний Меморандум, активність екс-губернатора, смерть Антона Полякова

11.10.2021   09:00Агенцiя

Представляємо увазі наших читачів другий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

Даний випуск проекту хронологічно охоплює часові проміжки минулого тижня (4 - 10 жовтня).

Перший випуск "Політичної шахівниці" читайте тут

Як досліджується комунікаційна активність народних депутатів?

На початку тижня (4 жовтня) у прес-центрі «Чернігівський вибір» координаторка Громадянської мережі ОПОРА у Чернігівській області Наталією Висіканець презентувала Всеукраїнську мапу контактів приймалень парламентських партій та депутатів-мажоритарників у населених пунктах України, яка стане надзвичайно корисною для виборців.

За результатами моніторингу, що здійснювався ОПОРою протягом останніх трьох місяців, виявилося, що найбільш розгалужену мережу громадських приймалень (як власне і своїх партійних організацій) в регіоні має ВО «Батьківщина» - 29, по одній приймальні мають політичні партії «Європейська Солідарність» та «За Майбутнє».

Серед народних депутатів інформацію про свої приймальні надали Анатолій Гунько (округ № 208), Борис Приходько (округ № 210), Максим Зуєв (округ № 207) та Олег Семінський (округ № 205).
До прикладу, у Олега Семінського працює одна приймальня у місті Чернігові.

У Бориса Приходька функціонують три громадські приймальні: у Бобровиці, Козельці та Прилуках.

Анатолій Гунько має 7 громадських приймалень, що розміщені в центрах колишніх районів 208 округу.

У Максима Зуєва працюють три громадські приймальні: у Семенівці, Сосниці та Сновську. Крім того, зв'язатися з депутатом можна за допомогою «гарячої лінії».

Тарифний Меморандум

4 жовтня Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко висловив свою позицію стосовно Меморандуму щодо тарифів на тепло, підписаного між Урядом та окремими міськими головами – активними членами Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Як відомо, очільник обласного центру не підписав Меморандум, і його аргументи були наступні: компенсація різниці тарифів з місцевих бюджетів, на його думку, суперечить самій логіці поділу бюджетів на різні рівні; нерівні компенсаторні умови для різних за кількістю населення та фінансовою спроможністю населених пунктів тощо.

Втім, найбільш цікавим, як ми вважаємо, є останній пункт роз’яснення, у якому Атрошенко відмітив лояльність окремих міських голів центральній владі та плату за неї у вигляді додаткових коштів із субвенції на соціально-економічний розвиток. Дане зауваження мало на увазі перш за все мера Дніпра Бориса Філатова, який зараз демонструє курс на активну співпрацю з центральною владою.

Варто нагадати нашим читачам, що перед місцевими виборами минулого року відбувалися неформальні переговори міських голів Чернігова та Дніпра, під час яких Філатов пропонував Атрошенку долучитися до партії «Пропозиція» (фактичним лідером якої і є Філатов), позиціонованої як «партія мерів», та йти під її прапорами на місцеві вибори. Втім, тоді ці переговори згодою не завершилися, і Атрошенко пішов на вибори на чолі своєї політичної сили – партії «Рідний дім».

А тепер буде цікаво спостерігати за розкладом сил та можливими об’єднаннями/конфліктами серед міських голів – учасників двох платформ місцевого самоврядування – орієнтованого на центральну владу Конгресу місцевих та регіональних влад та Асоціації міст України (очолює Віталій Кличко), яка прагне зберегти певні самостійність та самодостатність у відносинах з керівництвом держави.

Прокопенко з Гройсманом

Ще одна новина політичного життя тижня, що минув, стосувалася екс-голови Чернігівської ОДА (2019 – 2020) Андрія Прокопенка.
Стало відомо, що він очолив Чернігівську обласну організацію політичної партії «Українська стратегія Гройсмана» та одночасно став заступником голови партії з регіональних питань.
Вважаємо такий крок доволі логічним та прогнозованим, оскільки навіть після своєї минулорічної відставки з посади голови ОДА Прокопенко залишився на політичній карті Чернігівщини та практично не збавив своєї активності у медійній сфері.
До того ж, екс-губернатор має налагоджені відносини з рядом керівників територіальних громад області, що може стати йому в нагоді при подальшому розгортанні політичної активності, на цей раз уже в лавах партії, очолюваної Володимиром Гройсманом.

Смерть Антона Полякова

П’ятниця 8 жовтня розпочалася з трагічної новини – стало відомо про раптову смерть молодого нардепа – мажоритарника Антона Полякова, який представляв у парламенті 206-й виборчий округ. Обраний народним депутатом від політичної партії «Слуга Народу», пізніше був виключений з фракції «слуг» та увійшов до депутатської групи «Партія «За майбутнє»».

Переказувати зараз нюанси діяльності покійного Полякова у стінах Верховної Ради та обставини і версії його смерті не вважаємо доцільним, оскільки про них і так вистачає матеріалів у ЗМІ.

У даній ситуації виникають запитання та припущення стосовно оголошення проміжних виборів народного депутата України по 206-му округу, що включає в себе частину обласного центру, колишні Чернігівський (до укрупнення) та Ріпкинський райони. Маємо і свої прогнози щодо приблизного кола вірогідних кандидатів, що можуть поборотися за мандат на даному окрузі. Проте, говорити про ці речі зараз вважаємо неправильним з морально-етичного боку; слідкуйте за розвитком ситуації у наших наступних випусках.

Андрій Подвербний, політичний аналітик

Останні новини Чернігівщини

НФОРМАЦІЯ про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 березня по 8:00 30 березня 2023 року 09:43

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 надзвичайну ситуацію природного характеру, 5 пожеж та 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення.

 30 березня - цей день в Україні та в світі

30 березня - цей день в Україні та в світі 09:41

ДЕНЬ 400 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 400 RUSSIAN AGRESSION

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.