У Чернігові відзначили День захисту прав української громади Криму
«Українці Криму: коло солідарності», — під такою назвою 28 серпня біля пам’ятника Тарасу Шевченку на Валу в Чернігові проведено захід із відзначення Дня захисту прав української громади Криму.
Його організувала громадська організація «КРИМСЬКА ГРОМАДА» за сприяння чернігівського представництва Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.
У заході взяли участь члени родин і військовослужбовці, які в 2014 році змушені були переселитися з Криму, загарбаного російським агресором, а нині проживають і служать на Чернігівщині.
Після виконання Гімну України, учасники зібрання поіменно згадали всіх кримчан, що загинули, захищаючи свою країну від російських загарбників у російсько-українській війні.
«Чому ми зібралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Чернігові? Тому, що у рідному Криму ми завжди на всі свята збиралися біля нашого великого Кобзаря! Російський окупант в Криму системно намагається брутальною силою нас, українців, асимілювати, знищити нашу мову, культуру, церкву. Будемо боротися до перемоги! Крим – це Україна!», — наголосила Світлана Кузіна, голова ГО «КРИМСЬКА ГРОМАДА».
«Зовсім невипадково народна пам’ятна дата відзначення Дня захисту прав української громади Криму проводиться 28 серпня. Саме в цей день у 1918 році в Сімферополі розпочався перший з’їзд українських організацій Криму і було утворено Крайову Українську Раду в Криму. Також пам’ятаємо й голову Крайової української ради в Криму в 1919-1920 роках, консула Української Народної Республіки в Ялті Павла Горянського», — нагадав учасникам Сергій Бутко, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області.
Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті
Останні новини Чернігівщини
На шпагаті: як чернігівські медійники борються за свободу слова в умовах війни 16:52
В умовах війни свобода слова, доступ до публічної інформації та права журналістів знаходяться на такому собі шпагаті між суспільним інтересом та обмеженнями національної безпеки.
Сплачуйте податки правильно: детальний розбір на прикладі майнових податків 16:34
Для спрощення процесу сплати податків Державна податкова служба України підготувала для громадян пам’ятку з детальними інструкціями щодо сплати податкових зобов’язань з майнових податків, зокрема земельного податку, як через мобільні застосунки банків, так і у касі банківських установ
В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 16:16
Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці.
На місці падіння безпілотника в Чернігові ремонтують покрівлі та допомагають мешканцям 16:10
Сьогодні на вулиці, що постраждала 24 листопада 2025 року від падіння ворожого безпілотника, працюють комунальні служби — КП «Деснянське», КП «Новозаводське», «ЖЕК-13» та «ЖЕК-10».
Маємо залучати молодь до прийняття рішень у громадах: Іван Ващенко – на зустрічі з юнаками та юнками 12:44
Минулої суботи заступник голови ОДА Іван Ващенко зустрівся з активною молоддю регіону. Захід під назвою «Молодь і влада: зустріч без краваток» відбувся в обласному молодіжному центрі та був присвячений Дню Гідності та Свободи.