У Чернігові підприємці вийшли на протест через карантин
Через обмеження у регіоні заборонена робота малого та середнього бізнесу. Однак податки та орендну плату підприємці мають сплачувати.
Десятки людей вимагають від влади підтримки. Вони мали плакати з надписами "Право на гідне життя", "Досить вбивати малий бізнес", "Не можете лікувати – не заважайте працювати" та іншими.
Підприємці висунули певні вимоги. Вони прагнуть скасування заборони на здійснення підприємницької діяльності, яку обмежили через рішення органу місцевого самоврядування та Кабміну.
Серед вимог є відновлення повноцінної роботи торгових центрів, непродовольчих ринків, магазинів. Бізнесмени сподіваються отримати гроші з місцевого бюджету.
Зокрема мовиться про компенсацію за:
відсотки від кредитів;
орендну плату;
заробітну плату;
податки;
втрачений дохід.
Підприємці вимагають скасувати сплату єдиного податку, платникам 2 групи спрощеної системи оподаткування за травень та червень 2021 року. Також вони очікують скасування податку на нерухоме майно та землю.
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на зустрічі зазначив:
- Якби повністю все суспільство два тижні витримало карантинні норми – ми б локалізували ковід дуже швидко. Я не є прихильником суворих заходів по відношенню до мікро- і середнього бізнесу під час карантину. Чому? Тому що суспільство на 80% не виконує карантинні заходи. І ті самі супермаркети – дотримання карантинних заходів там дуже низьке. Тому ніякого відчутного ефекту від цих заходів, крім шкоди для малого і середнього бізнесу, ми не маємо. Це моя особиста позиція.
Що стосується цього вашого заходу – його треба проводити під Кабміном. Не міська рада визначає зонування. Це визначає Кабінет Міністрів України і МОЗ зокрема. А виконання всіх карантинних заходів контролює поліція.
В стінах Чернігівської ОДА відбулася зустріч представників малого та середнього бізнесу з керівництвом облдержадміністрації.
Заступниця голови Чернігівської ОДА Жанна Шерстюк запевнила, що облдержадміністрація з розумінням ставитися до ситуації й не стоїть осторонь. Ще напередодні локдауну, 26 березня, голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко підписала звернення до Кабінету міністрів України з проханням уповноважити приймати рішення щодо регулювання карантинних обмежень. Наразі лист на розгляді Уряду.
Останні новини Чернігівщини
«Розумовські зустрічі»: вперше за участі глави роду Розумовських 13:32
«Розумовські зустрічі» – це зустріч ліриків і фізиків», де поєднуються гуманітарні та технологічні підходи, створюючи особливих дух конференції.
“Барвиста Україна” “Сіверських клейнодів” 12:56
Культура українського народу багатогранна і розмаїта. Кожен регіон має свої звичаї, своє звучання, свою душу. А, разом з тим, українська культура — єдине ціле, в якому різнобарв’я мистецьких традицій складається в єдину картину — в те, що зветься “Барвиста Україна”.
Поліція розслідує обставини ДТП за участю неповнолітніх у Прилуках 12:50
30 листопада близько 18:30 до поліції надійшло повідомлення про ДТП у Прилуках. Поліцейські встановили, що 14-річний хлопець, керуючи автомобілем «Porsche Cayenne», допустив зіткнення з вантажним автомобілем, що перебував на проїзній частині дороги.
Поліція затримала водія, який спричинив смертельну ДТП у Ніжині 12:45
Ніжинські поліцейські затримали водія легковика, який допустив наїзд на двох жінок-пішоходів на пішохідному переході в Ніжині. Внаслідок ДТП одна жінка загинула, а друга зазнала травм.
Інженера з технічного нагляду підозрюють у службовій недбалості зі збитками понад 300 тис. грн 12:41
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру інженеру з технічного нагляду у службовій недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).