Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 березня, 04:54:27

Офіційна позиція Чернігівського окружного адміністративного суду щодо позову депутатів обласної ради

10.03.2021   16:55Агенцiя

Чернігівський окружний адміністративний суд розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Баришовця Сергія Вікторовича, Пащенка Сергія Олександровича, Сергієнка Сергія Федоровича, Заболотного Олега Миколайовича до Чернігівської обласної ради про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішень, прийнятих під час першого пленарного засідання 3 грудня 2020 року.

Проаналізувавши норми, що регулюють спірні правовідносини в зазначеній справі, суд дійшов висновку, що законодавством чітко визначено шляхи реалізації повноважень депутатом Чернігівської обласної ради, проте такий не наділений повноваженнями щодо звернення до суду з вимогами до Чернігівської обласної ради про скасування рішень, прийнятих вказаним колегіальним органом.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» не наділяє депутата місцевої ради повноваженнями індивідуального звернення до суду з позовом.

Таким чином, оскільки позивачі оскаржують процедурні рішення та дії Чернігівської обласної ради з підстав їх невідповідності приписам закону та регламентній процедурі їх прийняття, то перевірка оскаржуваних рішень та дій не може бути здійснена в порядку адміністративного судочинства.

Оскільки депутат місцевої ради не наділений повноваженнями індивідуального звернення до суду, то й оскаржувані рішення не можуть бути предметом розгляду адміністративного суду за зверненням позивачів.
 
Відтак згідно з пунктом 1 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

Ураховуючи, що відповідач, приймаючи оскаржувані рішення та вчиняючи дії, не виконував владних управлінських функцій, а реалізував свої повноваження з питань, віднесених до його компетенції як представницького органу місцевого самоврядування в Чернігівській області, такий спір не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.

Отже, суд ухвалив рішення провадження у справі за позовом Баришовця Сергія Вікторовича, Пащенка Сергія Олександровича, Сергієнка Сергія Федоровича, Заболотного Олега Миколайовича до Чернігівської обласної ради про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішень закрити.

Ухвала набрала законної сили 1 березня 2021 року.

Останні новини Чернігівщини

Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21

Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.

«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40

Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.

Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17

На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською

На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37

Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.

Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06

Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини