Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 9 травня, 09:00:03

Кабінет Міністрів України затвердив низку рішень щодо порушників самоізоляції, роботи "екстренки" та закупівель тестів на COVID-19

24.12.2020   12:10Агенцiя

Кабінет Міністрів України за ініціативою МОЗ затвердив низку рішень, які передбачають запровадження адміністративної відповідальності за порушення порядку обов’язкової самоізоляції та обсервації, підпорядкування станцій екстреної медичної допомоги територіальним центрам екстреної медичної допомоги та врегулювання порядку використання коштів, виділених на COVID-19.

Зокрема, Кабінет Міністрів підтримав проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».  

Документ передбачає введення адміністративної відповідальності за порушення порядку обов'язкової самоізоляції та обсервації, встановленого постановою КМУ №1236 щодо карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів.

Крім того, законопроєктом вносяться зміни до відповідних статей Кодексу про адміністративні правопорушення, якими виконкомам сільських, селищних, міських рад надаються повноваження щодо розгляду справ про адмінправопорушення; органам Нацполіції та Держсанепідслужби – складання протоколів та розгляду справ про адмінправопорушення; Держприкордонслужбі – розгляду справ про адмінправопорушення у разі їх виявлення в пунктах пропуску або в контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

Уряд також вніс зміни у «Типове положення про станцію екстреної (швидкої) медичної допомоги». Йдеться про приведення діяльності станцій екстреної медичної допомоги у відповідність до сучасних підходів до організації «екстренки». Передбачається, що такі станції стануть підрозділами територіальних центрів ЕМД.

Окрім того, КМУ змінив «Порядок використання коштів, виділених для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19».

Зокрема, до трьох місяців збільшено терміни попередньої оплати при закупівлі засобів індивідуального захисту та експрес-тестів для визначення антигена коронавірусу. Це рішення дозволить покрити потребу закладів охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, та екстреної медичної допомоги у засобах індивідуального захисту та здійснити закупівлю більше 3 млн експрес-тестів на визначення антигена коронавірусу.

За матеріалами МОЗ України

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02

Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38

До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36

Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.

Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини