Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 червня, 07:09:09

Правова просвіта громадян через призму медіа

09.10.2011   15:01Агенцiя

6 жовтня у Чернігові відбувся семінар для журналістів районних ЗМІ Чернігівщини на тему “Правова просвіта громадян та висвітлення проблем соціального захисту населення в ЗМІ”.

Проблеми дотримання соціально-економічних прав громадян останнім часом набули особливого резонансу в Україні. На актуальності вказаної тематики й наголосив виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов. Мільйони наших громадян вимушені відстоювати своє право на соціальний захист у судовому порядку, що свідчить про необхідність реформування системи надання пільг у державі та реалізації більш продуманої державної соціальної політики,зауважив керівник правозахисної організації. Окремо він зупинився на проблемах дітей війни, чорнобильців, інших соціально вразливих категорій населення, прокоментував останні зміни вітчизняного законодавства.

В.Тарасов звернувся із закликом до учасників семінару обєднати зусилля заради зростання рівня правової культури і правової свідомості громадян, особливо мешканців віддалених селищ і сіл, надати їм необхідну інформаційну базу для ефективної реалізації соціальних прав.

Про роль органів юстиції в правовій просвіті населення щодо соціально-економічних прав розповіла головний спеціаліст Чернігівського міського управління юстиції Діана Кравченко. Вона навела приклади щодо проблем виконання рішень суду по соціальним справам та запропонувала дієві алгоритми їх вирішення.

Суддя Апеляційного суду Чернігівської області Олександр Демченко озвучив аргументи щодо сприяння правосвідомості та правовій культурі громадян шляхом підвищення ступеню їх доступу до інформації про соціально-економічні права. Він назвав найбільш доступні джерела достовірної інформації для журналістів різних ЗМІ, а також прокоментував закони Про пресу, Про інформацію та Про доступ до публічної інформації. На його думку, вітчизняне законодавство наразі дає досить широкі повноваження журналістам, аби донести до читача, слухача чи глядача обєктивну, неупереджену інформацію про ті чи інші події суспільного життя.

Наприкінці Віктор Тарасов закликав представників медіа приділяти більше уваги правовій просвіті громадян у ЗМІ та акцентував увагу, що за потреби громадяни та журналісти можуть звертатися до громадської приймальні Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для отримання безкоштовної правової допомоги та коментарів з юридичної тематики за адресою м. Чернігів, вул. Горького, 57, або за телефоном гарячої лінії 612-532.

Захід проведено Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з управлінням у справах преси та інформації Чернігівської облдержадміністрації за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 48 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 48 раз залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 07:02

Упродовж минулого тижня (з 14.06. по 21.06.) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 219 чоловік особового складу та 65 одиниць спеціальної техніки.

22 червня - День скорботи и вшанування пам’яті жертв Війни в Україні

22 червня - День скорботи и вшанування пам’яті жертв Війни в Україні 06:51

Не дивлячись на те, що багатьом визнаним і компетентним військовим історикам вдалося майже в найдрібніших подробицях, відтворити хід подій тих далеких років і знайти відповідь на безліч питань, перед нами напевно ще на тривалий час залишиться незрозумілим одне - чому за права, благополуччя і прогрес однієї частини людей, об’єднаних якоюсь загальною ідеєю, обов’язково повинні розплачуватися своїм життям, здоров’ям і перспективами інші?

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати курку в рукаві для запікання 11:51

Винахідник рукавів для запікання — справжній геній. Адже це кухонне пристосування максимально спростило процес приготування страв і позбавило господинь від подальшої необхідності вимивати духову шафу.

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала

21 червня – День літнього сонцестояння, або справжній День Купала 11:49

Літнє сонцестояння – це астрономічний початок літа, у цей день у Північній півкулі встановлюється найдовший день та найкоротша ніч. Подібне явище спостерігається у цей же час у грудні, коли тривають найдовша ніч і найкоротший день у році.