Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 березня, 08:11:58

Віктор Пинзеник: “Я хочу, щоб мої сини росли в цивілізованій країні”

06.10.2012   14:45Агенцiя

В четвер, 4 жовтня в Чернігівській області побував Віктор Пинзеник – голова Українського Фонду Підтримки Реформ, заслужений економіст України, кандидат в народні депутати від партії “УДАР Віталія Кличка”. Він відвідав Прилуки та Ніжин, де зустрічався з керівниками підприємств та представниками малого та середнього бізнесу.

Віктор Пинзеник

Віктор Пинзеник

В Чернігові Віктор Михайлович також спілкувався з представниками бізнесу – на зустріч з відомим економістом прийшло близько 300 керівників бюджетоутворюючих підприємств міста, банкірів, підприємців.

Під час зустрічей Віктор Пинзеник пояснив, чому він увійшов до першої “десятки” партійного списку партії “УДАР Віталія Кличка”: “Ви знаєте, я взагалі не планував брати участь у парламентських виборах. Але Віталій Кличко переконав мене своєю відвертою позицією та намірами змінити ситуацію в Україні. До того ж, тут живуть мої сини, і я дуже хочу, щоб вони жили і росли у цивілізованій країні”. Також Віктор Михайлович підкреслив, що йому імпонує те, що в команді “УДАРу” зібрались справжні професіонали, які рішуче налаштовані на роботу в новому парламенті.

Як кандидат в народні депутати від партії “УДАР Віталія Кличка” Віктор Пинзеник розповів, що мета партії – створити сприятливі умови для розвитку української економіки. Для цього треба через зміну законодавства зробити ведення бізнесу в Україні прозорим, а обмінний курс – прогнозованим. Також треба змінити систему оподаткування та усунути залежність бізнесу від чиновників.

Під час зустрічей з бізнесменами Віктор Пинзеник проаналізував економічну ситуацію. Щодо головного фінансового документу країни – бюджету на наступний рік, відомий економіст сказав, що призначення бюджету – задовольнити економічні потреби країни. “Це соціально-орієнтований документ, – наголосив В. Пинзеник. – Ми повинні дуже обережно витрачати завжди обмежені ресурси суспільства”. Колишній міністр фінансів порівняв бюджет країни з бюджетом родини – якщо родина не має коштів на автомобіль, то вона його й не купує. Свої витрати кожна родина планує виходячи з доходів. Так само треба робити із бюджетом країни, переконаний фінансист.

“Що ж відбувається у нас? Ми продовжуємо жити в борг. Зараз він становить майже 500 мільярдів гривень (це більше, ніж річний бюджет країни) проти 89 мільярдів гривень на початок 2008 року. Мене турбує те, що більшість зовнішніх боргів України є короткотерміновими. Це означає, що кожен рік держава має платити відсоток за борги в розмірі 60 мільярдів доларів”, – пояснив Віктор Михайлович. І для того, щоб уникнути швидкого проїдання валютних резервів, треба знову позичати кошти в тому ж обсязі. І робити це стає дедалі важче. Тому головне завдання зараз – припинити нарощувати борги. “Це дуже непросто, – говорить економіст. – Але якщо вдасться це зробити, це буде важливим кроком вперед”.

Щодо української гривні, то Віктор Пинзеник вважає, що для її стабільності економіка має зростати, чого не скажеш про нинішню ситуацію. Фінансист переконаний, що зараз держава штучно утримує курс гривні. І на це вже витратила майже третину резервів НБУ: ще рік тому резерви Нацбанку становили 38,5 млрд. доларів. Зараз же на 10 мільярдів менше. Це і є прихованою девальвацією, вважає економіст. “За долар, переведений в гривню, сьогодні можна купити на 20% менше, ніж 15 років тому”, – сказав Пинзеник. І найближче майбутнє гривні важко спрогнозувати, бо “національна валюта була і продовжує знаходитися під тиском політики популізму. Дуже важко робити економічні прогнози в умовах не стабільної політики”. До того ж, причини тиску на гривню не знищені, переконаний Віктор Пинзеник. І за таких умов курс обов’язково реагуватиме на ситуацію.

“Змінити ситуацію можна, – вважає Віктор Пинзеник. – Для цього потрібні рішучі дії, які оздоровлять українську економіку. Мені приємно, що я знайшов своїх однодумців в команді “УДАРу”. Люди, яких я тут зустрів, мають волю до змін і дотримуються моральних цінностей, що є дуже важливим!”


Оксана Клименко

PR

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини