Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 травня, 20:26:46

Віктор Пинзеник: “Я хочу, щоб мої сини росли в цивілізованій країні”

06.10.2012   14:45Агенцiя

В четвер, 4 жовтня в Чернігівській області побував Віктор Пинзеник – голова Українського Фонду Підтримки Реформ, заслужений економіст України, кандидат в народні депутати від партії “УДАР Віталія Кличка”. Він відвідав Прилуки та Ніжин, де зустрічався з керівниками підприємств та представниками малого та середнього бізнесу.

Віктор Пинзеник

Віктор Пинзеник

В Чернігові Віктор Михайлович також спілкувався з представниками бізнесу – на зустріч з відомим економістом прийшло близько 300 керівників бюджетоутворюючих підприємств міста, банкірів, підприємців.

Під час зустрічей Віктор Пинзеник пояснив, чому він увійшов до першої “десятки” партійного списку партії “УДАР Віталія Кличка”: “Ви знаєте, я взагалі не планував брати участь у парламентських виборах. Але Віталій Кличко переконав мене своєю відвертою позицією та намірами змінити ситуацію в Україні. До того ж, тут живуть мої сини, і я дуже хочу, щоб вони жили і росли у цивілізованій країні”. Також Віктор Михайлович підкреслив, що йому імпонує те, що в команді “УДАРу” зібрались справжні професіонали, які рішуче налаштовані на роботу в новому парламенті.

Як кандидат в народні депутати від партії “УДАР Віталія Кличка” Віктор Пинзеник розповів, що мета партії – створити сприятливі умови для розвитку української економіки. Для цього треба через зміну законодавства зробити ведення бізнесу в Україні прозорим, а обмінний курс – прогнозованим. Також треба змінити систему оподаткування та усунути залежність бізнесу від чиновників.

Під час зустрічей з бізнесменами Віктор Пинзеник проаналізував економічну ситуацію. Щодо головного фінансового документу країни – бюджету на наступний рік, відомий економіст сказав, що призначення бюджету – задовольнити економічні потреби країни. “Це соціально-орієнтований документ, – наголосив В. Пинзеник. – Ми повинні дуже обережно витрачати завжди обмежені ресурси суспільства”. Колишній міністр фінансів порівняв бюджет країни з бюджетом родини – якщо родина не має коштів на автомобіль, то вона його й не купує. Свої витрати кожна родина планує виходячи з доходів. Так само треба робити із бюджетом країни, переконаний фінансист.

“Що ж відбувається у нас? Ми продовжуємо жити в борг. Зараз він становить майже 500 мільярдів гривень (це більше, ніж річний бюджет країни) проти 89 мільярдів гривень на початок 2008 року. Мене турбує те, що більшість зовнішніх боргів України є короткотерміновими. Це означає, що кожен рік держава має платити відсоток за борги в розмірі 60 мільярдів доларів”, – пояснив Віктор Михайлович. І для того, щоб уникнути швидкого проїдання валютних резервів, треба знову позичати кошти в тому ж обсязі. І робити це стає дедалі важче. Тому головне завдання зараз – припинити нарощувати борги. “Це дуже непросто, – говорить економіст. – Але якщо вдасться це зробити, це буде важливим кроком вперед”.

Щодо української гривні, то Віктор Пинзеник вважає, що для її стабільності економіка має зростати, чого не скажеш про нинішню ситуацію. Фінансист переконаний, що зараз держава штучно утримує курс гривні. І на це вже витратила майже третину резервів НБУ: ще рік тому резерви Нацбанку становили 38,5 млрд. доларів. Зараз же на 10 мільярдів менше. Це і є прихованою девальвацією, вважає економіст. “За долар, переведений в гривню, сьогодні можна купити на 20% менше, ніж 15 років тому”, – сказав Пинзеник. І найближче майбутнє гривні важко спрогнозувати, бо “національна валюта була і продовжує знаходитися під тиском політики популізму. Дуже важко робити економічні прогнози в умовах не стабільної політики”. До того ж, причини тиску на гривню не знищені, переконаний Віктор Пинзеник. І за таких умов курс обов’язково реагуватиме на ситуацію.

“Змінити ситуацію можна, – вважає Віктор Пинзеник. – Для цього потрібні рішучі дії, які оздоровлять українську економіку. Мені приємно, що я знайшов своїх однодумців в команді “УДАРу”. Люди, яких я тут зустрів, мають волю до змін і дотримуються моральних цінностей, що є дуже важливим!”


Оксана Клименко

PR

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 63 нових випадки COVID-19

Виявлено 63 нових випадки COVID-19 17:29

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 18 травня в області зафіксовано 63 нових випадки COVID-19.

Завершується додатковий період реєстрації для участі в ЗНО

Завершується додатковий період реєстрації для участі в ЗНО 15:41

18 травня – останній день відправлення реєстраційних документів для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання. Дату подання документів визначають за відтиском штемпеля на поштовому конверті.

Прикордонники викрили схему з ввезення та розповсюдження контрафактного пального. В двох областях пройшли обшуки

Прикордонники викрили схему з ввезення та розповсюдження контрафактного пального. В двох областях пройшли обшуки 15:14

Співробітники Держприкордонслужби України під процесуальним керівництвом Київської міської прокурори спільно з ДФС та СБУ викрили схему, пов’язану з незаконним виробництвом та реалізацією контрафактного пального.

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно

COVID-19 у Чернігові: показники зменшуються, але повільно 15:02

Станом на 18 травня Чернігівська область, як і більшість областей України, знаходиться у жовтій зоні за рівнем епідемічної небезпеки по розповсюдженню коронавірусної інфекції.

Меморіальний захід

Меморіальний захід "Пам’ятаємо! Боремося! Крим — це Україна!" 13:46

Меморіальний захід з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбувся в обласному центрі за участю голови облдержадміністрації Анни Коваленко, керівництва обласної та міської рад, представників духовенства, ГО «Кримська громада», інших громадських об’єднань, військовослужбовців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, вихідців з Криму, учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил.