Робота над побудовою ефективної системи охорони здоров’я продовжується
24 січня в обласній раді відбулася нарада, ініційована Національною службою здоров'я України, за участю експертів проєкту USAID, UKAID, керівництва області, власників та керівників закладів охорони здоров'я області з питань підготовки до запуску другого етапу трансформації системи охорони здоров'я на рівні спеціалізованої медичної допомоги.

Головне в порядку денному зустрічі: детальне роз'яснення представниками проєкту нових правил фінансування медичних закладів, принципу «гроші йдуть за пацієнтом», ролі НСЗУ та правил співробітництва.
У своїх виступах учасники наради висвітлювали, зокрема, питання щодо укладення договорів з НСЗУ, вимог до пакетів медичних послуг та подальших кроків реформування медичної галузі, розробки та затвердження фінансового плану. Окрему увагу було приділено відповіді на питання, як стати медичному закладу в нових умовах фінансування успішним та заробляти більше грошей на свою діяльність.
Із вступним словом від обласної ради виступив перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Він зазначив, що перші кроки медичної реформи дають певні позитивні плоди, однак, проголосивши впровадження другого її етапу, важливим є вирішення тих проблем, які назрівають на місцях. Для їх вирішення вже надіслані звернення обласної держадміністрації та обласної ради до вищих ешелонів державної влади, в тому числі і до Національної служби здоров'я України. Керівник висловив сподівання, що спільними зусиллями будуть знайдені шляхи вирішення будь-яких наболілих проблем та побажав учасникам наради плідної і ефективної роботи.
Директор Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України Вікторія Мілютіна та фахівці проєкту розповіли про проведену в області роботу з реформування медицини та окреслили першочергові завдання, які необхідно виконати закладам охорони здоров'я для контрактування з НСЗУ щодо надання якісних медпослуг у 2020 році.
Не зважаючи на роз'яснення шляхів здійснення плавного переходу до нових процесів у рамках реформи, в учасників наради щодо цього виникло немало запитань.
Зокрема, серед численних проблем, озвучених учасниками наради, – брак кваліфікованих лікарів, неготовнісь конкурувати через застарілу матеріальну базу, відсутність інформації щодо тарифів на надання медичних послуг та завжди болюче питання додаткових коштів, адже їх потрібно звідкись взяти.
Очевидно одне, що висновки робити ще зарано. Проєкт буде і надалі продовжувати свою роботу з підтримки впровадження реформи охорони здоров'я, а чи вдасться побудувати нову систему охорони здоров'я, здатну задовольнити потреби населення, яке чекає на те, щоб медичні послуги на усіх рівнях медичної допомоги були більш доступними та якісними, покаже час.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.