Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 липня, 03:51:15

Проведено нараду про перерахунок вартості платіжок за опалення та гарячу воду

27.12.2019   11:50Агенцiя

26 листопада голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з представниками теплопостачальних підприємств та керівниками міст обласного значення. Мова йшла про перерахунок вартості платіжок за опалення та гарячу воду.

Знайти можливості знизити для людей вартість комунальних послуг – доручення Президента України. Виконуючи його, Кабмін відповідною постановою вже затвердив механізм перегляду тарифів. Він базується на щомісячній зміні вартості природного газу для теплопостачальних підприємств в умовах ринку природного газу.

Щоб зміна ціни на газ оперативно враховувалася у платіжках і люди оплачували справедливу вартість опалення та гарячої води, теплопостачальним підприємствам дозволено перераховувати розмір тарифу. Перерахунок вони можуть здійснювати самостійно, без погоджень з уповноваженими органами (Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, органами місцевого самоврядування). Таким чином, у разі зміни вартості газу люди одразу ж отримуватимуть скореговані платіжки.

Наразі у тарифі на централізоване опалення врахована минулорічна ціна газу – 7482 гривні за тисячу кубометрів. Його ціна у грудні значно менша – 5132 гривні. Враховуючи, що приблизно 75% тарифу на тепло складає вартість газу як товару, тариф може бути переглянутий і значно знижений.

– Вкрай важливе для людей питання зниження тарифів Президент України підняв на Раді розвитку громад і територій, що відбулася 24 грудня. Для того, щоб ця ініціатива якнайшвидше запрацювала на практиці, теплопостачальні підприємства області мають оперативно підготуватись і розпочати відповідну роботу, – звернувся до керівників підприємств Андрій Прокопенко – Зараз з’явилась можливість робити це швидко, без додаткової бюрократії, не чекаючи по кілька місяців на погодження тарифів в НКРЕКП чи виконавчими комітетами місцевих рад. Давайте спільно працювати. Тим більше, що для перегляду тарифів об’єктивно є причини – це реальне зниження ціни на газ.

Керівники Облтеплокомуненерго, Чернігівської ТЕЦ та КП «Прилукитепловодопостачання», зі свого боку, запевнили голову ОДА, що вони розуміють важливість цього питання і враховуватимуть всі законодавчі зміни. При цьому зауважили, що при перегляді тарифів важливо враховувати й інші його складові, окрім вартості природного газу. Перерахунки за жовтень-грудень проведуть у квітні наступного року. Платіжки зі зниженими тарифами за січень люди отримають у лютому, янформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
 

Останні новини Чернігівщини

Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27

У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.

Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44

Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.

Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12

За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).

Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34

Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини