Аполітичну акцію заполітизували на Чернігівщині
Про мирну акцію протесту на захист телеканалу ТВі чув, мабуть, кожен. Про те, що захід має носити неполітичний характер анонсували як всеукраїнські, так і регіональні засоби масової інформації. В той же час, в Чернігові не вдалося уникнути політичного заангажування заходу.
Так, 8 вересня на захист ТВі на центральну площу міста вийшли громадські діячі, представники політичних партій, журналісти та всі охочі. Організатори акції встановили “Стіну Правди”, де кожен бажаючий міг поставити підпис на підтримку телеканалу, а також організували виступи небайдужих чернігівців. На екрані транслювалися відеоролики з даної теми, а на завершення акції було пряме включення з Михайлівської площі у Києві. Примітно, що до участі у акції вдалося залучити багато відомих у Чернігові громадських та політичних діячів.
Втім, поряд з плакатами, які демонстрували підтримку незалежного каналу, група молодих людей розгорнула декілька плакатів з із негативними закликами та проти двох кандидатів-суперників по 206 округу.
Як повідомили представники ОПОРИ офіційно відповідальність за такі інформаційні матеріали не взяв жоден політичний суб’єкт.
Тому, на думку мережі ОПОРА, сама згадка про кандидатів з елементами очорнення та їх дискредитації надає самому контексту заходу політичного забарвлення. Це вже не перший випадок в м. Чернігові, коли кандидати намагаються у своїх цілях використати громадські заходи та проекти, при цьому нівелюючи їх громадську цінність.
Організатор акції Ігор Андрійченко також висловив свою думку з цього приводу: “Акція на захист ТВі отримала серйозну підтримку чернігівців. Але, хоча захід був суто громадським, на жаль, не обійшлось без передвиборних гасел. Декілька десятків студентів тримали плакати проти одного з кандидатів-мажоритарників і, як на мене, досить сумнівно, що вони їх намалювали за власною ініціативою. Прикро, що деякі непорядні політики використовують громадські акції для власних політичних дивідендів. Переконаний, що при проведенні наступної громадської акції ми зробимо все, щоб не допустити виникнення подібних випадків!”.
За інформацією ГМ ОПОРА в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21
Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.
Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19
З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.
Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17
Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:33
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
17 березня: цей день в Україні і світі 09:30
День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression