Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:18:13

Громади мають піклуватися про кожну дитину

27.11.2019   16:28Агенцiя

На Чернігівщині триває реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Напрацьовуються плани трансформації всіх інтернатних закладів, а також підготовки та перенавчання фахівців цих установ. При цьому, головний акцент – на розвитку сімейних форм виховання, а також мережі послуг у громадах.

В області ця робота здійснюється за підтримки консорціуму «Соціальні ініціативи» (відповідно до договору з Мінсоцполітики), експерти якого надають місцевим фахівцям консультаційні послуги. Відтак, спільно розроблені проєкти планів трансформації будинку дитини «Надія», Сновської загальноосвітньої школи-інтернату та Батуринської спеціальної школи-інтернату. Плани наразі опрацьовуються для затвердження на сесії обласної ради.

Стан виконання завдань Регіонального плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей детально обговорили 26 листопада учасники засідання профільної обласної міжвідомчої робочої групи, яке провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова. Вона наголосила: процес реформування інституцій має відбуватись із врахуванням кращих інтересів дитини.

— Жодна дитина не має залишатися в сім’ї, де умови загрожують її життю та здоров’ю, або повернута в такі умови з інституції, — підкреслила Наталія Романова. — Втім, щоб дитину не направили до інтернатного закладу, потрібно розвивати медичні, освітні, соціальні та реабілітаційні послуги на місцях. Тобто, громади мають бути готові взяти відповідальність за долю кожної дитини, яка з тих чи інших причин потрапила у складні життєві ситуації. Також необхідно забезпечити соціальний супровід батьків, допомогти їм вирішити сімейні проблеми задля найшвидшого повернення дитину додому.

Систему захисту дітей, орієнтовану на збереження та підтримку сім’ї, мають створити у кожній громаді, де всі послуги повинні бути максимально доступними та якісними. Плюс — достатня кількість соціальних працівників. Звичайно, на все це потрібні час і чимало коштів. А ще — бажання керівництва органів місцевого самоврядування, яке здебільшого створенню мережі сімейно-орієнтованих послуг надає другорядне значення. Для прикладу: служби у справах дітей створені у 25 ОТГ із 45 існуючих в області. Втім, на це є й об’єктивні причини, зокрема відсутність кваліфікованих фахівців та недостатні фінансові можливості.

Потрібно розвивати і мережу форм сімейного виховання. Так, поступово в області збільшується кількість дитячих будинків сімейного типу (нині їх 26), постійно ведеться пошук патронатних вихователів. Якщо у 2017 році в області була одна патронатна родина, то цьогоріч їх уже сім (пройшли первинний відбір, навчання та співбесіди ще п’ять кандидатів).

— Наші зусилля направлені не на закриття інтернатних закладів, а на створення умов розвитку і виховання дітей на рівні громади, — підсумувала Наталія Романова.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.