Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 листопада, 05:29:00

Якою має бути земельна реформа: у Чернігові дискутували посадовці та аграрії

02.11.2019   11:22Агенцiя

Уповноважений Президента України із земельних питань Роман Лещенко зустрівся з представниками органів влади, аграріями та громадськістю Чернігівщини, аби почути пропозиції, зауваження та бачення комплексних заходів, пов’язаних із земельною реформою.

Робочий візит відбувся в рамках ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Діалоги про Україну».

Учасники заходу обговорили не тільки питання обігу земель, а й дерегуляцію у сфері землеустрою, передачу повноважень щодо управління землею до ОТГ та місцевих рад, а також оптимізацію повноважень Держгеокадастру, проблеми антирейдерського характеру тощо.

— Земельна реформа буде однозначно. Тут позиція Президента України чітка і послідовна. Втім, формат поки що напрацьовується. Нині суперечливі питання щодо обігу земель, зокрема їх концентрації в одних руках, суб’єктного складу (хто має право продавати, купувати, здійснювати регуляцію) тощо. Правки однозначно будуть. Остаточне рішення прийматиметься після того, як ми вислухаємо думку всіх регіонів. А погляд на реформу з Чернігівщини має особливий акцент, адже це один із найпотужніших аграрних регіонів нашої країни, — підкреслив Роман Лещенко.

У ході діалогу представники сільськогосподарських товариств і фермерських господарств висловили думку, що найбільш ефективний упорядник земельних ресурсів — місцева громада. Всі одностайні в необхідності змін в системі землекористування. Підтримують і погектарне оподаткування землі незалежно від форми власності. Але для дієвості реформи потрібно провести нормативно-грошову оцінку, яка нині вичерпала себе і методично, і економічно (методика використовується ще з 1995 року). Крім того, немає даних щодо якості ґрунтів (останнє бонітування проводилося в 1988 році).

Мова йшла і про антирейдерське законодавство, і про наповнення даними Держгеокадастру, проведення глобальної інвентаризації земель, допуск на ринок землі іноземних інвесторів у разі зняття мораторію тощо.

Уповноважений Президента України із земельних питань пообіцяв, що всі пропозиції будуть враховані при підготовці правок до нормативних документів.

Останні новини Чернігівщини

На шпагаті: як чернігівські медійники борються за свободу слова в умовах війни 16:52

В умовах війни свобода слова, доступ до публічної інформації та права журналістів знаходяться на такому собі шпагаті між суспільним інтересом та обмеженнями національної безпеки.

Сплачуйте податки правильно: детальний розбір на прикладі майнових податків 16:34

Для спрощення процесу сплати податків Державна податкова служба України підготувала для громадян пам’ятку з детальними інструкціями щодо сплати податкових зобов’язань з майнових податків, зокрема земельного податку, як через мобільні застосунки банків, так і у касі банківських установ

В Україні запрацював  Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин

В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 16:16

Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці.

На місці падіння безпілотника в Чернігові ремонтують покрівлі та допомагають мешканцям 16:10

Сьогодні на вулиці, що постраждала 24 листопада 2025 року від падіння ворожого безпілотника, працюють комунальні служби — КП «Деснянське», КП «Новозаводське», «ЖЕК-13» та «ЖЕК-10».

Маємо залучати молодь до прийняття рішень у громадах: Іван Ващенко – на зустрічі з юнаками та юнками 12:44

Минулої суботи заступник голови ОДА Іван Ващенко зустрівся з активною молоддю регіону. Захід під назвою «Молодь і влада: зустріч без краваток» відбувся в обласному молодіжному центрі та був присвячений Дню Гідності та Свободи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини