Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 09:22:34

Брифінг "Вільний мікрофон – обговорення виборчого процесу в регіоні". ВІДЕО

21.07.2019   16:01Агенцiя

У неділю 21 липня о 13:00 в прес-центрі «Чиста політика» відбувся брифінг на тему: «Позачергові вибори народних депутатів України 21 липня 2019 року: "Вільний мікрофон – обговорення виборчого процесу в регіоні".

Розпочав захід начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Чернігівської ОДА Валерій Білоокий, котрий нагадав, що саме їхня структура забезпечує підготовчий етап списків виборців та повідав, що хоча й підготовка була складною, але всі необхідні роботи (закупили папір, тонери тощо) було зроблено вчасно і вибори розпочалися й проходять у нормальному режимі та всі дільниці наразі працюють.
Протягом червня-липня без вихідних всі відділи ведення Державного реєстру виборців працювали для того, щоб всі бажаючі виборці могли змінити тимчасове місце голосування – за цей період змінили тимчасове місце голосування 6493 виборця, що на 400 чоловік менше, порівняно з нещодавніми президентськими виборами, тобто активність виборців була майже тотожною.
При цьому більшість виборців змінювали місце голосування на Київську область, але 487 громадян для цього обрали Донецьку область, що пояснюється, напевно, періодом відпусток.
Також скористалися послугою «Кабінет виборця» лише 1961 виборець, що значно менше минулих президентських виборів (тоді було 27 тисяч чоловік).
Загальне число виборців Чернігівщини складає 808340 чоловік.
Наразі виборчий процес триває, всі відділи ведення чергують.
Зазвичай звернення громадян відбуваються через те, що вони не можуть знайти себе в списках (зокрема, ті, хто змінював тимчасове місце голосування), але врешті проблеми вирішуються і люди голосують.
Трапляються випадки з виявленням померлих людей, що аналізується та збирається для узагальнення до наступних виборів.
Врешті пан Білоокий сподівається, що всі бажаючі виборці зможуть знайти себе в списках і проголосувати.

– Наша організація, як відомо, й на цих виборах здійснює моніторинг виборчого процесу на спеціальних виборчих дільницях, де виборці знаходяться у вразливому становищі (порівняно з іншими громадянами) через свій вік, стан здоров’я чи юридичний статус, бо перебувають під контролем та опікою держави в особі керівництва відповідних установ, наразі в установах відбування покарань голосування фактично закінчилося (в жіночій колонії проголосувало 119 жінок, в слідчому ізоляторі – 358 осіб), при цьому кількість виборців є меншою на 15..20% порівняно з президентськими виборами (виправні заклади поступово розвантажуються і громадян там стає менше), – доповів керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов, – в Чернігівському геріатричному пансіонаті теж голосування майже закінчилося (за списками було 399 виборців, з яких 2/3 голосували в палатах), також (на відміну від президентських виборів) під час нинішніх парламентських виборів присутня значна кількість міжнародних та партійних спостерігачів в пенітенціарних установах.
Стосовно проблем, то пан Тарасов відзначив, що деякі виборці не змогли отримати бюлетень і проголосувати по мажоритарним спискам в медичних установах, котрі знаходяться не за місцем реєстрації виборця в іншому виборчому округу (зокрема, це стосується 205 та 206 округу на території Чернігова), але він сподівається, що на цих виборах до Верховної Ради все пройде з максимальним ступенем законності та прозорості.

Керівник Чернігівського центру прав людини Олександр Підгорний відвідав 9 виборчих дільниць разом з колегою (де проголосувало на цей період в середньому лише 10..13% виборців, з яких більшість – люди похилого віку) та висловив незадоволення недемократичним ходом виборів на виборчій дільниці у приміщенні школи №2, де він помітив жінок похилого віку, які не знали за кого голосувати, але їм почала підказувати якась невідома «особа з рюкзаком», при цьому обіцяючи заплатити по 200..300 грн. за умови, якщо буде проголосовано за «потрібного» кандидата.
Пан Олександр повідомив про порушення працівнику поліції та членам виборчої дільниці і спостерігачам, але все одно означеним виборцям невідома особа встигла «підказати», за кого треба поставити відмітки в бюлетені.
Врешті ці літні люди після голосування швидко попрямували до найближчого магазину «Смак», де планувався «розрахунок за вибори».
Пан Підгорний зафіксував на фото факт передачі грошей виборцям та викликав поліцію, яка наразі розбирається в ситуації.

Завершив виступ спікерів представник ГО «Центр Доброчин» Сергій Нестеренко, котрий підтвердив виявлене паном Підгорним порушення, яке вдалося зафіксувати на фото та по якому наразі проводять опитування представники поліції (адже та «жіночка з рюкзаком» там перебуває цілий день і може «заагітувати» своїми протизаконними діями не одного виборця), а стосовно виборів взагалі він розповів, що вони йдуть спокійно й інших порушень немає, і явка виборців дійсно поки що спостерігається низька.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини