Відбулося виїзне засідання постійної комісії облради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС
1 листопада на базі Чернігівської центральної районної лікарні відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС.

Провів його голова комісії Валерій Зуб. Участь у засіданні взяли керівники Чернігівського району – голова районної ради Михайло Литвин та виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Микола Ганжа. Також на засідання були запрошені представники медичних закладів та установ соціального захисту Чернігівського, Корюківського та Семенівського районів.
Розпочалося виїзне засідання комісії з ознайомлення із роботою терапевтичного, акушерського та стоматологічного відділень ЦРЛ. Відвідали його учасники і музей історії лікарні.
Потім відбулася пленарна частина. Першим депутати розглянули питання “Про стан надання медичної допомоги закладами охорони здоров’я Чернігівського району за підсумками роботи 9 місяців 2011 року”. З відповідною інформацією виступив заступник головного лікаря Чернігівської центральної районної лікарні Володимир Чубич. Він зазначив, що робота лікувальних закладів району спрямована на виконання пріоритетних напрямків діяльності, затверджених районною програмою соціально-економічного розвитку. Головні з них – раннє виявлення та лікування соціально значущих хвороб, подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги та “лікарняних кас”, укомплектування медичними працівниками, покращання матеріально-технічної бази медичних закладів.
Усього в районі функціонує 78 лікувально-профілактичних закладів, в яких працюють 124 лікарі. В той же час існують і проблеми, які необхідно вирішувати. Одна з найгостріших – укомплектування медичними працівниками закладів первинної ланки охорони здоров’я. Наприклад, без жодного медичного працівника залишилися фельдшерські пункти у Золотинці та Вікторівці.
Доволі жваво пройшло обговорення другого питання порядку денного – “Про стан виконання Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. По ньому депутатів інформували заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Володимир Дейнека та начальник відділу головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Лариса Мазій.
Виступаючі зазначили, що в області, на жаль, з плином часу негативні наслідки аварії на ЧАЕС не зменшуються. Насамперед, це стосується ліквідаторів, кількість хворих серед яких постійно збільшується. Дуже проблемним на сьогодні є і фінансування бюджетної програми “Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкозахворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій”, яке вкрай недостатнє, а також забезпечення чорнобильців житлом. Зокрема, на черзі для поліпшення житлових умов нині перебуває 1177 сімей постраждалих, а Чорнобильська будівельна програма через відсутність фінансування згорнута.
Обговорення третього питання порядку денного роботи комісії – “Про стан медичного обслуговування сільського населення та виконання Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у Корюківському, Семенівському та Чернігівському районах” – теж стосувалося планів вирішення назрілих проблем. Інформацію по ньому надали головний лікар Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення Григорій Маленко, заступник головного лікаря Корюківської центральної районної лікарні Володимир Шумілін, заступник головного лікаря Семенівської центральної районної лікарні Таїса Іваненко та начальник управління праці і соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації Валентина Лугова. Як зазначили виступаючі, в числі невирішених проблем – необхідність оновлення парку лікувально-діагностичного обладнання, яке через вкрай обмежене бюджетне фінансування майже не проводиться. Старе ж обладнання на сьогодні в значній мірі вичерпало свій технічний ресурс.
Після обговорення питань порядку денного засідання комісії депутати прийняли відповідні рекомендації.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.